Foto: Barum má narozeniny. Unikátní fotky mapují začátky gumárenského gigantu z Česka

Foto: Archiv společnosti Barum
Eva Srpová Eva Srpová
24. 9. 2018 6:04
Pneumatikářský gigant Barum letos slaví 70 let od svého založení. Jeho historie spjatá s firmou Baťa ale sahá ještě mnohem dál, kdy se na Zlínsku vyráběla guma. Ačkoli Barum už čtvrtstoletí patří pod Continental, Češi ho pořád považují za svou značku, stejně jako například Škodu Auto, i když ji vlastní německý koncern VW. Pětina Čechů si při nákupu nových pneumatik vybírá pláště značky Barum. Podívejte se na unikátní fotky z 30. let mapující výrobu a také její vývoj v letech pozdějších.

Informace v článku jsme čerpali také z diplomové práce Martina Raka z roku 2013 "Historie výroby pneumatik na Zlínsku v letech 1932 až 1992".

 

Právě se děje

před 38 minutami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Weby britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků

Digitální platformy dvou největších britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků. Na labouristy hackeři zaútočili už v pondělí, dnes se obětí hackerského útoku stala největší opoziční strana znovu a kromě ní kyberútok postihl i vládní konzervativce, informovala agentura Reuters. Labouristé dnes pondělní útok popsali jako sofistikovaný a rozsáhlý, ale nakonec neúspěšný. Informace britských médií ovšem nasvědčují tomu, že incident nebyl co do rozsahu a použité metody nijak výjimečný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy