Foto: Autosalon v Pekingu ovládly futuristické koncepty neznámých jmen. Září všemi barvami

Oranžová a tvary jako ze sci-fi filmu jsou jasná lákadla pro návštěvníky.
Mercedes-Maybach Ultimate Luxury je koncept superluxusního SUV, které je nápadné tím, že má karoserii sedanu. Víc opulence v jednom autě snad ani nenajdete.
Stánek Mercedesu z ptačí perspektivy.
Autosalon je plný futuristických konceptů. FAW tu předvádí značku Hongqi s nápadným lakováním.
Lynk&Co je firma, která využívá technologie Volva, protože patří pod koncern Geely. Tohle je její druhý model 02.
Foto: Reuters
Jan Markovič Jan Markovič
26. 4. 2018 16:54
Pekingský autosalon je pro Evropana jako podivný sen. Auta neznámých jmen, většinou futuristicky pojaté koncepty, září nápadnými barvami. Podobají se trochu evropským autům, ale je na nich vždy něco divného. Jsou jich desítky, možná stovky. To je jedna z největších výstav svého druhu na světě. Podívejte se, jako to letos na výstavišti v hlavním městě Číny vypadá.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy