Foto: Auta, která se potichu vytratila z českého trhu. Nyní už je pořídíte jen za hranicemi

Foto: volkswagen
Ondřej Běhal
17. 4. 2016 17:02
V posledních třech letech se na českém trhu přestaly kvůli malému zájmu prodávat desítky modelů nových automobilů. Některé se stáhly i z ostatních evropských trhů, jiné v okolních zemích stále pořídíte. A právě ty si můžete prohlédnout v naší galerii. Jsou mezi nimi i modely v Česku jinak velmi úspěšných značek Hyundai, Peugeot nebo Volkswagen.

Podrobné testy většiny aut, která se aktuálně na českém trhu prodávají, naleznete zde. Testy vozů, které se prodávat přestaly, si můžete číst zde.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 33 minutami

TOP 09 podala podnět vrchnímu státnímu zastupitelství. Chce, aby prošetřilo dotace pro Agrofert

TOP 09 v úterý podala podnět Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze, aby prošetřilo, zda při poskytování dotací firmě Agrofert není páchán trestný čin. Opoziční strana to uvedla v tiskové zprávě. Ve svém podání kritizuje oznámení Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF), že začne proplácet dotace schválené Agrofertu za období mezi únorem 2017, kdy premiér Andrej Babiš (ANO) vložil koncern do svěřenských fondů, a loňským srpnem. Trestní oznámení kvůli vyplácení dotací podali už před týdnem opoziční Piráti.

TOP 09 kritizuje také dopis tajemníka ministerstva zemědělství Jana Sixty, o kterém informovala média. Tajemník v něm úřadům a firmám spadajícím pod ministerstvo píše, že Agrofert se může účastnit soutěží o veřejné peníze. "Státní úředníci a orgány musí vždy hájit primárně zájmy státu a jeho občanů, a ne zájmy jednoho soukromého holdingu," uvedla předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy