Foto: 20 aut, u kterých si automobilky slibovaly úspěch, ale staly se z nich naprosté propadáky

Foto: 20 aut, u kterých si automobilky slibovaly úspěch, ale staly se z nich naprosté propadáky
Volkswagen Phaeton - Podle magazínu The Economist byl Phaeton vůbec nejprodělečnějším automobilem v Evropě. Magazín Top Gear ho zařadil na seznam nejhorších aut, které lze koupit. Faktem je, že Volkswagen na své ambiciózní limuzíně prodělal kalhoty. Vždyť jen kvůli ní postavil luxusní prosklenou továrnu v Drážďanech. Jenže auto se neprodávalo.  Během 15 let to bylo jen 84 tisíc kusů. Zásadním problémem byl zřejmě i fakt, že mnoho lidí neoslovila kombinace luxusního sedanu a značky Volkswagen, tedy „lidový vůz“.
Toyota Urban Crusier - V roce 2008 se představila v Ženevě jako smělý nápad kompaktního SUV pro mladé. Pokusila se zaútočit na další nápadné vozy – třeba na Kiu Soul. Problémem nebyla ani tak „plechovkovitost“ vozu jako jeho absurdně vysoká cena. Moc mladých si ho proto nemohlo dovolit. V Česku zase nepomohla propagace se zpěvačkou Helenou Zeťovou a prodalo se opravdu minimum aut. Toyota Urban Crusier se v roce 2011 tiše stáhla z Evropy a o tři roky později výrobu úplně zařízla.
Suzuki Kizashi - Kizashi prý v japonštině znamená „blíží se něco velkého“. Vlajková loď japonské automobilky ale nebyla příliš velká z hlediska úspěchu. Značka známá hlavně díky svým povedeným SUV, off-roadům nebo malým hatchbackům s pohonem všech kol s benzinovým sedanem v Evropě neuspěla. A to i kvůli několika svolávacím akcím. Auto se vyrábělo jen pět let mezi lety 2009 až 2014.
Smart Roadster - Zajímavě vypadající autíčko přišlo v nevhodný čas. Na začátku tisíciletí zasáhl Smart problém se stabilitou jen chvíli před jeho uvedením na trh. Automobilka proto musela investovat nemalé peníze do nápravy problému. Místo 200 tisíc aut za rok vyráběla jen 80 tisíc. Vzhledem k výstřednosti vozu se brzy dostavil neúspěch. Auto se vyrábělo jen tři roky.
Foto: Výrobci
Jan Markovič Jan Markovič
15. 4. 2017 7:36
Navrhnout a vyrobit auto, které je zajímavé a prodejně úspěšné, není vůbec snadné. Své by o tom mohla vyprávět snad každá světová automobilka. Vybrali jsme dvacet případů, kdy vzniklo často velmi ambiciózní auto, které ale zabil divný design, špatná kvalita, technické problémy nebo prostě jen špatné načasování na trhu.

Autům v galerii se nedařilo. Ale víte, jaká jsou naopak nejprodávanější auta? Aktuální čísla z českého trhu najdete zde.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Jihokorejský ministr, který měl řešit korupci ve vládě, kvůli vlastním skandálům nabídl rezignaci. V úřadu byl od začátku září

Nový jihokorejský ministr spravedlnosti Čo Kuk, jehož jmenování kvůli korupčnímu skandálu jeho rodiny vyvolalo v zemi demonstrace a otřáslo místní liberální vládou, dnes nabídl rezignaci. Informovaly o tom dnes agentury Reuters a AP. Zatím podle nich není jasné, zda jihokorejský prezident Mun Če-in demisi přijme.

Hlava státu Čoa jmenovala do funkce 9. září, jeho hlavním úkolem bylo dovést do konce reformu prokuratury. Cílem reformy je poskytnout více pravomocí policii a vytvořit zvláštní agenturu, která by se zabývala korupčními kauzami vysoce postavených vládních činitelů.

Příchod dřívějšího prezidentova poradce pro občanské záležitosti a profesora práva vyvolal protesty, protože úřady vyšetřují finanční investice jeho rodiny a také sporné přijetí jeho dcery na univerzitu. V Soulu ale manifestovali i Čoovi příznivci, kteří kauzu označovali za umělou a hon na čarodějnice. Sám Čo popírá, že by se dopustil něčeho nezákonného.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Svíce u Gottovy vily na Bertramce se na přání rodiny zatím odklízet nebudou

Termín úklidu byl na přání rodiny odložen, zatím není známo na kdy. Lidé začali chodit spontánně k vile 2. října, kdy bylo oznámeno úmrtí osmdesátiletého zpěváka. Místo zaplavili svíčkami, květinami, vzkazy, fotografiemi, plyšáky, balonky a dalšími předměty.

"Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa Nad Bertramkou posouvá, přesný termín zatím není znám. Vše řeší hlavní město Praha přímo s rodinou," napsala mluvčí TSK Lišková.

před 48 minutami

Čínský vývoz i dovoz v září klesly více, než se čekalo, může za to slabší celosvětová poptávka a americká cla

Vývoz z Číny v září klesl více, než se čekalo a dovoz se snížil již pátý měsíc za sebou. Na vývoz má negativní dopad slabší globální poptávka a rostoucí americká cla na čínské zboží. Pokles dovozu pak ukazuje, že domácí poptávka je slabá. Druhá největší ekonomika světa tak bude zřejmě potřebovat další stimulaci ekonomiky, napsala agentura Reuters.

Vývoz ze země se v září podle údajů celního úřadu snížil meziročně o 3,2 procenta, zatímco analytici čekali pokles jen o tři procenta. Dovoz se pak propadl o 8,5 procenta místo očekávaných 5,2 procenta.

Bilance zahraničního obchodu však skončila v přebytku 39,65 miliardy USD (928,2 miliardy korun). V srpnu přebytek činil 34,84 miliardy USD a analytici čekali, že se sníží na 33,3 miliardy USD. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy