Foto: 20 aut, u kterých si automobilky slibovaly úspěch, ale staly se z nich naprosté propadáky

Foto: Výrobci
Jan Markovič Jan Markovič
15. 4. 2017 7:36
Navrhnout a vyrobit auto, které je zajímavé a prodejně úspěšné, není vůbec snadné. Své by o tom mohla vyprávět snad každá světová automobilka. Vybrali jsme dvacet případů, kdy vzniklo často velmi ambiciózní auto, které ale zabil divný design, špatná kvalita, technické problémy nebo prostě jen špatné načasování na trhu.

Autům v galerii se nedařilo. Ale víte, jaká jsou naopak nejprodávanější auta? Aktuální čísla z českého trhu najdete zde.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Pražští zastupitelé schválili rozpočet, opozice ho kritizovala

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje na 64,8 miliardy. Rozpočet dnes po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé. Rozpočet kritizovala opozice, které vadí mimo jiné výše běžných výdajů.

Na konci loňského roku schválili zastupitelé na letošek rozpočet s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Wall Street Journal: Úřady v USA chtějí kvůli aplikacím zakročit proti Facebooku

Federální úřady ve Spojených státech se chystají soudně zakročit proti společnosti Facebook. Mají obavy, zda firma neporušuje antimonopolní zákony tím, jak propojuje své aplikace a další produkty. Listu The Wall Street Journal (WSJ) to řekly zdroje obeznámené se situací. Federální obchodní komise (FTC) by se zaměřila na to, zda Facebook neomezuje přístup k aplikacím svým potenciálním rivalům.

Facebook vedle stejnojmenné sociální sítě, která tvoří páteř jeho podnikání, má i další produkty. Patří k nim zejména Instagram, Messenger a WhatsApp. Úřady se zajímají o pravidla, která Facebook ve vztahu k rivalům využívá, zejména zda nenarušují volnou soutěž.

Zdroj: ČTK
Další zprávy