Foto: 20 aut, u kterých si automobilky slibovaly úspěch, ale staly se z nich naprosté propadáky

Foto: 20 aut, u kterých si automobilky slibovaly úspěch, ale staly se z nich naprosté propadáky
Volkswagen Phaeton - Podle magazínu The Economist byl Phaeton vůbec nejprodělečnějším automobilem v Evropě. Magazín Top Gear ho zařadil na seznam nejhorších aut, které lze koupit. Faktem je, že Volkswagen na své ambiciózní limuzíně prodělal kalhoty. Vždyť jen kvůli ní postavil luxusní prosklenou továrnu v Drážďanech. Jenže auto se neprodávalo.  Během 15 let to bylo jen 84 tisíc kusů. Zásadním problémem byl zřejmě i fakt, že mnoho lidí neoslovila kombinace luxusního sedanu a značky Volkswagen, tedy „lidový vůz“.
Toyota Urban Crusier - V roce 2008 se představila v Ženevě jako smělý nápad kompaktního SUV pro mladé. Pokusila se zaútočit na další nápadné vozy – třeba na Kiu Soul. Problémem nebyla ani tak „plechovkovitost“ vozu jako jeho absurdně vysoká cena. Moc mladých si ho proto nemohlo dovolit. V Česku zase nepomohla propagace se zpěvačkou Helenou Zeťovou a prodalo se opravdu minimum aut. Toyota Urban Crusier se v roce 2011 tiše stáhla z Evropy a o tři roky později výrobu úplně zařízla.
Suzuki Kizashi - Kizashi prý v japonštině znamená „blíží se něco velkého“. Vlajková loď japonské automobilky ale nebyla příliš velká z hlediska úspěchu. Značka známá hlavně díky svým povedeným SUV, off-roadům nebo malým hatchbackům s pohonem všech kol s benzinovým sedanem v Evropě neuspěla. A to i kvůli několika svolávacím akcím. Auto se vyrábělo jen pět let mezi lety 2009 až 2014.
Smart Roadster - Zajímavě vypadající autíčko přišlo v nevhodný čas. Na začátku tisíciletí zasáhl Smart problém se stabilitou jen chvíli před jeho uvedením na trh. Automobilka proto musela investovat nemalé peníze do nápravy problému. Místo 200 tisíc aut za rok vyráběla jen 80 tisíc. Vzhledem k výstřednosti vozu se brzy dostavil neúspěch. Auto se vyrábělo jen tři roky.
Foto: Výrobci
Jan Markovič Jan Markovič
15. 4. 2017 7:36
Navrhnout a vyrobit auto, které je zajímavé a prodejně úspěšné, není vůbec snadné. Své by o tom mohla vyprávět snad každá světová automobilka. Vybrali jsme dvacet případů, kdy vzniklo často velmi ambiciózní auto, které ale zabil divný design, špatná kvalita, technické problémy nebo prostě jen špatné načasování na trhu.

Autům v galerii se nedařilo. Ale víte, jaká jsou naopak nejprodávanější auta? Aktuální čísla z českého trhu najdete zde.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Třináct zemí vyzvalo komisi, aby zasáhla proti maďarskému zákonu proti LGBT

Třináct evropských zemí ve společném prohlášení vyjádřilo "hluboké znepokojení" kvůli novému maďarskému zákonu, který zakazuje na školách materiály zobrazující homosexualitu či změnu pohlaví. Skupina vyzvala Evropskou komisi, aby zasáhla, informovala agentura AFP. Vznik společné deklarace iniciovala Belgie, svůj podpis připojila také Francie, Německo, Irsko, Španělsko, Nizozemsko, Lucembursko, Dánsko, Finsko, Švédsko a tři pobaltské země.

"Naléhavě žádáme Evropskou komisi, jakožto strážkyni smluv, aby využila všechny nástroje, které má k dispozici, k zajištění plného dodržování evropského práva, včetně předložení sporu Soudnímu dvoru EU," uvedli signatáři.

U příležitosti setkání ministrů členských zemí Evropské unie v Lucemburku francouzský ministr pro evropské záležitosti Clément Beaune vyjádřil také "lítost" nad zákazem duhového osvětlení stadionu při utkání fotbalového mistrovství Evropy mezi Německem a Maďarskem v Mnichově. Zákaz UEFA naopak uvítalo Maďarsko. Německo, jako hostitelská země zápasu, chtělo duhovým osvětlením protestovat proti novému maďarskému zákonu. Místo mnichovského stadionu budou během zápasu barvami duhy osvětlené stadiony ve Frankfurtu nad Mohanem, Kolíně nad Rýnem, Berlíně, Mohuči, Wolfsburgu a Augsburgu.

Zákon, který mimo jiné znemožňuje ve školách pro děti mladší 18 let osvětu týkající se sexuálních menšin, kritizují i aktivisté a lidskoprávní skupiny jako diskriminační vůči komunitě LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve středu od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

Další zprávy