Hledáme nejlepší kompakt na trhu. Dáte přednost extravagantnímu designu, nebo koncernové klasice?

Jan Matoušek Jan Matoušek
20. 4. 2018 15:48
Teprve minulý týden představil Ford v Londýně čtvrtou generaci kompaktního modelu Focus. Zároveň s tím však odhalil i kompletní ceník vozu, který startuje na bezmála 360 tisících korun. Postavili jsme tedy nové želízko v ohni proti dalším kompaktním hatchbackům. Může být právě novinka modrého oválu tím nejlepším kompaktem na trhu, nebo vládce v podobě Volkswagenu Golf zůstane nesesazen?

Ford Focus

Nový Ford Focus sází na 4378 mm dlouhou karoserii a 2700 mm dlouhý rozvor náprav. Zatímco první hodnota je v porovnání s minulou generací jen nepatrně větší, rozvor náprav narostl o 53 mm. Do kufru, se sadou na opravu pneumatiky, se vejde 375 až 1354 litrů nákladu.

V motorovém prostoru má Focus výhradně benzinové tříválce (s odpojováním jednoho válce) a naftové čtyřválce. Natural tankují jednotky 1.0 EcoBoost o výkonu 74 nebo 92 kW a 1.5 EcoBoost o výkonu 110 nebo 134 kW. Naftové agregáty 1.5 EcoBlue a 2.0 EcoBlue pokrývají 70, 88 a 110 kW. Standardem je šestistupňová manuální převodovka, od výkonu 88 kW je alternativou osmistupňový automat. Výjimku představuje jen nejsilnější benzinový tříválec, který automat nenabízí. 

Výbav je v aktuálním ceníku šest - Trend, Trend Edition, Trend Edition Plus, Titanium, ST-Line a Vignale. Volnočasové provedení Active s o 30 mm vyšší světlou výškou by mělo přijet do konce roku. V základu má Focus manuální klimatizaci, asistent pro jízdu v pruzích, přednárazový systém s detekcí chodců a cyklistů, kožený volant nebo rádio se šesti reproduktory. Cena auta je v takovém případě od 359 990 korun. Nejlevnější turbodiesel přijde na 461 990 korun. Vrcholná verze Vignale s motorem 2.0 EcoBlue a osmistupňovým automatem pak vychází na 778 990 korun. Vedle hatchbacku jsou k dispozici i kombi a sedan (pouze pro firemní zákazníky).

 

Právě se děje

před 19 minutami

Zákaz nošení masek v Hongkongu zase platí, povolil to soud

Hongkongský nejvyšší soud v pátek pozastavil platnost svého pondělního rozhodnutí, podle něhož je zákaz zakrývání tváře při demonstracích neústavní. Na základě nového výroku soudu může hongkongská policie vymáhat dodržování zákazu nošení masek po dobu dalšího týdne, ve kterém se budou konat ostře sledované místní volby. Informovala o tom agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Odvolejte Dostála ze všech funkcí, žádá ODS přerovská opozice kvůli sexuálnímu nátlaku

Přerovská opozice vyzvala místní ODS, aby zbavila Marka Dostála odsouzeného za sexuální nátlak všech funkcí, do kterých byl zvolen. Dostál tento týden oznámil, že ukončil kvůli své kauze členství v ODS, i nadále si však rozhodl ponechat mandát zastupitele. Výzvu opozičních zastupitelů nechtěl šéf místní ODS a zároveň krajský předseda strany Michal Zácha komentovat. Opozice složená z pirátů a sdružení Společně pro Přerov chce případ otevřít na prosincovém zastupitelstvu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy