Fiat útočí na latinskoamerický trh modelem Grand Siena

Tomáš Rybecký
7. 8. 2012 6:42
Fiat nabízí v Latinské Americe speciální modely
Foto: Aktuálně.cz

Italská automobilka Fiat dlouhodobě úspěšně útočí na trh Latinské Ameriky. Na jednom ze svých nejúspěšnějších trhů nabízí také speciálními modely. Nejnovějším z nich je Grand Siena, jako levnější verze modelu Siena. Karoserie sedan (protože ty v Brazílii dominují) je společným dílem studií Centro Stile v Turíně a v Brazílii.

Grand Siena se oproti původní verzi zcela proměnila zvenčí a používá novou platformu. Uvnitř přibylo na prostoru, například zavazadelník má objem 520 l. Pod kapotou budou k dispozici motory Fire 1,4 l Evos 85 k a E-torQ 1,6 l o výkonu 115 k. Motor 1,4 l může být poháněn čtyřmi palivy: etanolem, benzinem, kombinací obou a zemním plynem (CNG).

Fiat zatím neplánuje prodávat Grand Sienu i v Evropě nebo v USA, ale je možné že se vůz objeví v Rusku nebo v Číně. Cílem je konkurovat resp. ubírat v Latinské Americe i jinde zákazníky Renaultu Logan.

 

Právě se děje

před 8 minutami

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

MMF zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok, varoval ale před rozdíly v jednotlivých zemích

Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok na 4,9 procenta, zatímco dosud čekal růst o půl procentního bodu nižší. Uvedl to v úterý v aktualizaci svého jarního výhledu. Fond ale varoval, že ekonomika se zotavuje nerovnoměrně, což je podle něj důsledek slabého postupu očkování proti covidu-19 v některých zemích. Výhled na letošní rok měnový fond ponechal beze změn a nadále počítá s šestiprocentním růstem, který do značné míry jen smazává loňský rekordní propad způsobený pandemií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy