Fanoušci tuningu ve svém živlu: V Praze se vystavují stovky exkluzivních aut

Škoda RSJ 300, jedna z hvězd letošní tuningové akce.
V Letňanech probíhá akce Escape6 Prague Car Festival. Organizátoři letos sestavili seznam zhruba 700 exponátů na ploše 25 tisíc metrů čtverečních.
Otevřeno bylo celou sobotu 31. srpna a je možné přijít také v neděli 1. září.
Podle organizátorů jde o největší výstavu v Česku zaměřenou na tuning a výkonná auta.
Mezi exponáty jsou totiž nejen upravené vozy, ale také veterány, youngtimery, sportovní auta, vystavovatelé představují také různé typy úprav nebo jak se správně o auto starat.
Foto: Radek Vebr
Eva Srpová Radek Vebr, Eva Srpová
1. 9. 2019 6:55
V pražských Letňanech tento víkend probíhá automobilová akce Escape6 Prague Car Festival. Zájemci se mohou na plochu o rozloze 25 tisíc metrů čtverečních, na které se vystavuje přes 700 exponátů, přijít podívat také v neděli.
 

Právě se děje

před 41 minutami

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů vyhráli v Nižním Novgorodu

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů zvládli zápas o druhé místo v tabulce skupiny C a v Nižním Novgorodu vyhráli 82:73. Středočeský celek zvítězil počtvrté z dosavadních pěti kol, jeho jedinou ztrátou je porážka s úřadujícími vicemistry z Tenerife.

Nymburk i domácí vstoupili do zápasu se shodnou bilancí tři výhry a jedna porážka, kterou oběma dnešním soupeřům připravilo Tenerife. Středočeši s vítězem Ligy mistrů z roku 2017 v minulém kole prohráli 68:78, Nižnij Novgorod španělskému celku podlehl 67:81.

před 48 minutami

Rusko vyplatilo členkám Pussy Riot odškodnění za nezákonné věznění

Rusko vyplatilo třem členkám známé punkové skupiny Pussy Riot částku 37 tisíc eur (950 tisíc korun), o které loni v prosinci rozhodl Evropský soud pro lidská práva (ESLP). Novinářům to v Moskvě oznámil člen skupiny Pjotr Verzilov. Ruské soudy podle ESLP porušily práva odsouzených a evropské úmluvy při verdiktu o skandálním koncertu v moskevském chrámu v roce 2012.

Pět členek Pussy Riot tehdy uspořádalo v moskevském chrámu Krista Spasitele punkovou modlitbu na protest proti podpoře církve Vladimiru Putinovi před prezidentskými volbami v březnu 2012. Tři účastnice moskevský soud poslal na dva roky za mříže. Jekatěrině Samucevičové později trest změnil na podmínku. Marija Aljochinová a Naděžda Tolokonnikovová vyšly na svobodu v březnu 2014 na amnestii v době, kdy jim do odpykání celého trestu zbývalo čtvrt roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy