21 automobilek, o kterých jste nikdy neslyšeli. Jsou z Tchaj-wanu, Uzbekistánu nebo KLDR

Jan Matoušek Jan Matoušek
4. 12. 2017 7:07
Škoda, Ford, Renault, Hyundai. Auta těchto výrobců na ulicích vídáme denně po desítkách a je na ně upřen také zrak široké motoristické veřejnosti. Existuje ale skupina automobilek, které se tolik pozornosti nedostává. Důvody jsou různé - orientace jen na jeden konkrétní trh, pouze malosériová produkce nebo zkrátka jen špatný výrobní program. My jsme našli 21 automobilek, o kterých jste pravděpodobně nikdy neslyšeli. Některé stále auta produkují, na jiné se již úplně zapomnělo. Podívejte se v následující grafice.

Na přehled nových automobilů v České republice se podívejte zde.

Foto: Výrobci

Alpheon

Alpheon je korejská automobilka, patřící do koncernu GM. Vznikla v roce 2010 a podle dostupných informací vyráběla pouze jeden model, který se jmenoval zkrátka Alpheon. Šlo o přeznačený Buick LaCrosse a nabízel se ve dvou verzích - CL300 a EL300. Výroba vozu měla skončit v roce 2015, jinou modelovou řadu jihokorejská automobilka nevyprodukovala.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalista Prijovič dostal na tři měsíce domácí vězení

Srbský fotbalista Aleksandar Prijovič byl odsouzen k tříměsíčnímu domácímu vězení za porušení opatření proti šíření koronaviru. Devětadvacetiletý útočník saúdskoarabského týmu Al Ittihád byl v pátek v podvečer zadržen s 19 dalšími lidmi při popíjení v baru v bělehradském hotelu.

Prijovič tím porušil zákaz sdružování většího počtu osob a omezení vycházení mezi pátou hodinou odpolední a pátou ranní. Během sobotního videosoudu v Bělehradu vinu přiznal a byl odsouzen k domácímu vězení na čtvrt roku.

Před Prijovičem se už proti nařízením provinil jiný srbský fotbalista Luka Jovič. Útočník Realu Madrid způsobil před dvěma týdny poprask tím, že opustil nařízenou karanténu po návratu ze Španělska a v Bělehradu slavil narozeniny své přítelkyně. Dvaadvacetiletý fotbalista se hájil tím, že nedostal přesné pokyny, jak se má v izolaci chovat.

Další zprávy