21 automobilek, o kterých jste nikdy neslyšeli. Jsou z Tchaj-wanu, Uzbekistánu nebo KLDR

Jan Matoušek Jan Matoušek
4. 12. 2017 7:07
Škoda, Ford, Renault, Hyundai. Auta těchto výrobců na ulicích vídáme denně po desítkách a je na ně upřen také zrak široké motoristické veřejnosti. Existuje ale skupina automobilek, které se tolik pozornosti nedostává. Důvody jsou různé - orientace jen na jeden konkrétní trh, pouze malosériová produkce nebo zkrátka jen špatný výrobní program. My jsme našli 21 automobilek, o kterých jste pravděpodobně nikdy neslyšeli. Některé stále auta produkují, na jiné se již úplně zapomnělo. Podívejte se v následující grafice.

Na přehled nových automobilů v České republice se podívejte zde.

Foto: Výrobci

Alpheon

Alpheon je korejská automobilka, patřící do koncernu GM. Vznikla v roce 2010 a podle dostupných informací vyráběla pouze jeden model, který se jmenoval zkrátka Alpheon. Šlo o přeznačený Buick LaCrosse a nabízel se ve dvou verzích - CL300 a EL300. Výroba vozu měla skončit v roce 2015, jinou modelovou řadu jihokorejská automobilka nevyprodukovala.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Skokani vynechají i další závody SP, řeší se návrat z Finska

Čeští skokani na lyžích neabsolvují po nedělním závodu ve finské Ruce ani Světový pohár v Nižním Tagilu v tomto týdnu. Zatímco ostatní týmy dnes odletěly speciálem do Ruska, Češi po pozitivním testu Filipa Sakaly na koronavirus zůstávají ve Finsku v karanténě a řeší se jejich přesun domů.

Sakala, který v létě nemoc covid-19 prodělal, měl pozitivní test v neděli. Ostatní závodníci Viktor Polášek, Vojtěch Štursa a Čestmír Kožíšek sice byli negativní, ale museli také do karantény.

"Jsou na hotelu, každý musel do svého pokoje a jednáme, kdy je finská hygiena pustí do Česka. Snad to vyjde. Situace se vyvíjí každou hodinu," řekl ČTK za vedení skokanského úseku lyžařského svazu Jan Baier.

Další zprávy