Evropským autosalonům zvoní hrana. Důležitá SUV se ukazují v New Yorku, nechybí české Hyundai

Mezi nejdůležitější premiéry newyorského autosalonu patří nová generace Toyoty RAV4.
Jednoznačně, i z pohledu evropského trhu, nejdůležitější novinkou newyorského autosalonu je Toyota RAV4. Japonci v nové generaci pořádně přiostřili vnější vzhled, který je podobný severoamerickým modelům 4Runner nebo Tundra. Základem je modulární platforma TNGA, společná s Priusem nebo C-HR. Oproti předchůdci je novinka mírně kratší, má ale delší rozvor náprav.
Minimálně na severoamerickém trhu budou dostupné dvě designové varianty vozu. Jedna je uhlazenější, ta druhá více dynamická. Pro evropský trh však zapomeňte na turbodiesely - Toyota sází na dvoulitrový benzinový motor s pohonem všech kol nebo hybrid s 2,5litrovým čtyřválcem.
Kabina nové generace SUV nabízí, podobně jako i další Toyoty, volně stojící obrazovku multimediálního systému. Ta má sedm nebo osm palců. Zvolit je možné také prémiové audio JBL.
Druhou podobně významnou novinkou je pokračovatel Subaru Forester. Ten se od předchůdce vzhledově, na rozdíl od RAV4, příliš neliší, dostal ale například světlou výšku 221 mm. To mu může leckterý konkurent závidět. Rozvor náprav narostl o 30 mm, čímž došlo ke zvětšení prostoru uvnitř. Větší je i zavazadelník.
Foto: Reuters
Jan Matoušek Jan Matoušek
30. 3. 2018 8:03
Ačkoliv ženevský autosalon zavřel své brány teprve před dvěma týdny, automobilový svět už žije přehlídkou v New Yorku. Ta v počtu důležitých premiér pomalu začíná vyrovnávat ještě nedávno mnohem důležitější výstavu v Detroitu a částečně i letošní Ženevu.Ve městě, jemuž se přezdívá Velké jablko, se ukázala řada i pro evropský trh důležitých a zajímavých novinek. Jen namátkou - nové generace Toyoty RAV4 a Subaru Forester, facelift Hyundai Tucson nebo vůbec první elektrické Mini. Na to nejzajímavější se podívejte do následující galerie.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy