Evropským autosalonům zvoní hrana. Důležitá SUV se ukazují v New Yorku, nechybí české Hyundai

Mezi nejdůležitější premiéry newyorského autosalonu patří nová generace Toyoty RAV4.
Jednoznačně, i z pohledu evropského trhu, nejdůležitější novinkou newyorského autosalonu je Toyota RAV4. Japonci v nové generaci pořádně přiostřili vnější vzhled, který je podobný severoamerickým modelům 4Runner nebo Tundra. Základem je modulární platforma TNGA, společná s Priusem nebo C-HR. Oproti předchůdci je novinka mírně kratší, má ale delší rozvor náprav.
Minimálně na severoamerickém trhu budou dostupné dvě designové varianty vozu. Jedna je uhlazenější, ta druhá více dynamická. Pro evropský trh však zapomeňte na turbodiesely - Toyota sází na dvoulitrový benzinový motor s pohonem všech kol nebo hybrid s 2,5litrovým čtyřválcem.
Kabina nové generace SUV nabízí, podobně jako i další Toyoty, volně stojící obrazovku multimediálního systému. Ta má sedm nebo osm palců. Zvolit je možné také prémiové audio JBL.
Druhou podobně významnou novinkou je pokračovatel Subaru Forester. Ten se od předchůdce vzhledově, na rozdíl od RAV4, příliš neliší, dostal ale například světlou výšku 221 mm. To mu může leckterý konkurent závidět. Rozvor náprav narostl o 30 mm, čímž došlo ke zvětšení prostoru uvnitř. Větší je i zavazadelník.
Foto: Reuters
Jan Matoušek Jan Matoušek
30. 3. 2018 8:03
Ačkoliv ženevský autosalon zavřel své brány teprve před dvěma týdny, automobilový svět už žije přehlídkou v New Yorku. Ta v počtu důležitých premiér pomalu začíná vyrovnávat ještě nedávno mnohem důležitější výstavu v Detroitu a částečně i letošní Ženevu.Ve městě, jemuž se přezdívá Velké jablko, se ukázala řada i pro evropský trh důležitých a zajímavých novinek. Jen namátkou - nové generace Toyoty RAV4 a Subaru Forester, facelift Hyundai Tucson nebo vůbec první elektrické Mini. Na to nejzajímavější se podívejte do následující galerie.
 

Právě se děje

před 48 minutami

Nash začala Světový pohár v cyklokrosu druhým místem v Iowě

Kateřina Nash dojela na úvod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City druhá. Českou závodnici porazila jen Kanaďanka Maghalie Rochetteová, která vybojovala první vítězství v seriálu, přestože hned v úvodním kole na písčitém úseku spadla. Nash ztratila na vítězku sedm sekund.

 

Mezi muži vyhrál při svém debutu v elitní kategorii Světového poháru jednadvacetiletý Belgičan Eli Iserbyt. Čeští reprezentanti v závodě nestartovali.

 

Nash, která žije v USA, navázala druhým místem na předloňský triumf v Iowa City. Třetí Američanku Claru Honsingerovou za sebou jednačtyřicetiletá rodačka z Prachatic nechala o osm sekund.

 

Úvodní závod sezony vynechaly úřadující trojnásobná mistryně světa Belgičanka Sanne Cantová a vítězka uplynulého ročníku Světového poháru Nizozemka Marianne Vosová.

 

Bývalý mistr světa do 23 let Iserbyt vedl belgickou ofenzivu v Iowě. Zástupci cyklokrosové velmoci obsadili prvních pět míst a v nejlepší patnáctce jich bylo třináct. Iserbyt vyhrál s velkým náskokem 54 sekund před Toonem Aertsem.

 

Další závod Světového poháru se pojede za týden v americkém Waterloo, v listopadu seriál zavítá do Tábora.

 

Úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City (USA):

Muži: 1. Iserbyt 1:05:27, 2. Toon Aerts -54, 3. Soete, 4. Vermeersch oba -1:00, 5. Sweeck (všichni Belg.) -1:01, 6. Van der Haar (Niz.) -1:25.

Ženy: 1. Rochetteová (Kan.) 46:23, 2. Nash (ČR) -7, 3. Honsingerová (USA) -15, 4. Van der Heijdenová (Niz.) -25, 5. Richardsová (Brit.) -32, 6. Kaptheijnsová (Niz.) -44.

Další zprávy