Evoluce nebo revoluce? Podívejte se, jak se měnily tvary ikonických aut v průběhu desetiletí

Jan Markovič Jan Markovič
6. 8. 2017 8:31
Porsche 911, Volkswagen Golf nebo Ford Mustang jsou ikonami automobilové historie. Vyrábějí se celá desetiletí. Jejich tvary sledovaly poslední módu nebo ji samy určovaly. Pokud dnes srovnáme aktuální model s tím prvním, je na rozdílu dobře vidět, kam se automobilový svět posunul za uplynulá desetiletí. Podívejte se, jak se vyvíjelo pojetí známých aut. Někde se drželi originálu, jinde nezůstal plech na plechu.
Foto: Výrobci

Volkswagen Golf (1974)

Typicky hranatá první generace se vyráběla devět let v kuse v hlavní produkci, ale v některých zemích se udržela ve výrobě mnohem déle. Poslední auto sjelo z fabriky v Jihoafrické republice v roce 2009.

Foto: Výrobci

Volkswagen Golf (1992)

Na začátku devadesátých let nahradily klasické hrany obliny. Od té doby se vzhled Golfu postupně vylepšuje, k žádné revoluci už ale nedochází.

Foto: Výrobci

Volkswagen Golf (2003)

Přesto je u každého modelu patrné, že jde o nový. To se Volkswagenu vždy dařilo - zachovat základní myšlenku auta, ale udělat ji nově.

Foto: Výrobci

Volkswagen Golf (2017)

Kolik se toho ale nakonec změnilo za třiačtyřicet let, že? Teď máme před sebou moderní auto, které může být elektromobil, zdobí ho diody, a zvládne na dálnici jet téměř samo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Spojené státy, EU, Británie a Kanada oznámily nové sankce proti Bělorusku, které viní z porušování práv a organizování migrace, píše AFP.

Další zprávy