Škoda Scala ochrání dospělého lépe než velké SUV od Mercedesu, ukázaly crashtesty

Martin Přibyl Martin Přibyl
8. 7. 2019 13:09
Organizace Euro NCAP zveřejnila výsledky posledního kola crashtestů. Proti bariéře tentokrát poslala i dvě důležité novinky letošního roku: Škodu Scala a Teslu Model 3. Na výsledky se podívejte na dalších snímcích.
Crash test - Mercedes-Benz GLE | Video: EuroNCAP

Mercedes-Benz GLE

Velké SUV s trojcípou hvězdou na kapotě si paradoxně v bezpečnosti dospělých nevede tak dobře jako výrazně menší třída B. Naopak lépe ochrání dětské pasažéry a Euro NCAP hodnotí lépe i asistenční systémy. Podobně jako u "béčka" ani v případě GLE a aut na dalších snímcích nezávisí hvězdičkové hodnocení na tom, jestli budete připlácet za lepší bezpečnostní systémy.

Model Mercedes GLE
Ochrana dospělých 91 %
Ochrana dětí 90 %
Ochrana chodců 78 %
Asistenční systémy 78 %
Počet hvězdiček 5
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy