Škoda Scala ochrání dospělého lépe než velké SUV od Mercedesu, ukázaly crashtesty

Martin Přibyl Martin Přibyl
8. 7. 2019 13:09
Organizace Euro NCAP zveřejnila výsledky posledního kola crashtestů. Proti bariéře tentokrát poslala i dvě důležité novinky letošního roku: Škodu Scala a Teslu Model 3. Na výsledky se podívejte na dalších snímcích.
Crash test - Škoda Scala | Video: EuroNCAP

Škoda Scala

Ač je postavena na platformě pro menší vozy velikosti VW Polo, není Scala v bezpečnosti horší než její dospělá konkurence. Ba naopak: lepší hodnocení za ochranu dospělých má ve stejné třídě jen Mazda 3, stejné pak Mercedes třídy A. Scala je v tomto směru dokonce lepší než Mercedes GLE na předchozím snímku. Novinka Škody v bezpečnosti jasně překonává i Kii Ceed. Mohou za to i širší schopnosti (detekce chodců) standardně dodávaného systému nouzového brzdění.

Model Škoda Scala
Ochrana dospělých 97 %
Ochrana dětí 87 %
Ochrana chodců 81 %
Asistenční systémy 76 %
Počet hvězdiček 5
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy