Škoda Scala ochrání dospělého lépe než velké SUV od Mercedesu, ukázaly crashtesty

Martin Přibyl Martin Přibyl
8. 7. 2019 13:09
Organizace Euro NCAP zveřejnila výsledky posledního kola crashtestů. Proti bariéře tentokrát poslala i dvě důležité novinky letošního roku: Škodu Scala a Teslu Model 3. Na výsledky se podívejte na dalších snímcích.
Crash test - Mercedes-Benz B-Class | Video: EuroNCAP

Mercedes-Benz třídy B

Na rozdíl od předchozí dvojice je u Mercedesu třídy B jedno, jestli budete připlácet za vyspělejší bezpečnostní systémy. Pětihvězdičkové auto dostanete vždy. Euro NCAP upozorňuje na to, že Mercedes nedostal méně než pět hvězdiček od roku 2014. Výsledky třídy B a SUV GLE na dalším snímku to potvrzují.

Model Mercedes třídy B
Ochrana dospělých 96 %
Ochrana dětí 90 %
Ochrana chodců 78 %
Asistenční systémy 75 %
Počet hvězdiček 5
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy