Škoda Scala ochrání dospělého lépe než velké SUV od Mercedesu, ukázaly crashtesty

Martin Přibyl Martin Přibyl
8. 7. 2019 13:09
Organizace Euro NCAP zveřejnila výsledky posledního kola crashtestů. Proti bariéře tentokrát poslala i dvě důležité novinky letošního roku: Škodu Scala a Teslu Model 3. Na výsledky se podívejte na dalších snímcích.
Crash test - Kia Ceed | Video: EuroNCAP

Kia Ceed

Podobným hvězdičkovým výsledkem jako DS 3 Crossback se může chlubit i Kia Ceed. I u té získáte pětihvězdičkové auto jen v případě, že si připlatíte balíček asistenčních systémů. Ten je schován do Paketu Tech, který je ale za 40 tisíc korun dostupný jen v top výbavě Exclusive a jen pro vozy s automatickou převodovkou. 

Model Kia Ceed Kia Ceed s bezpečnostním balíčkem
Ochrana dospělých 88 % 88 %
Ochrana dětí 85 % 85 %
Ochrana chodců 52 % 68 %
Asistenční systémy 68 % 73 %
Počet hvězdiček 4 5
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy