Nový Volkswagen volant nepotřebuje, vyrábět se bude už brzy. Začal ženevský autosalon

Jan Matoušek Jan Matoušek
6. 3. 2018 7:15
Tradiční zahájení ženevského autosalonu obstaral den před jeho oficiálním začátkem koncern Volkswagen. Ten na své Group Night ukázal novinky, které budou k vidění v příštích dnech na břehu Ženevského jezera. A pravděpodobně zatím jen tam. Většina vystavených aut měla totiž punc konceptu, a to poměrně vzdálené budoucnosti. Hlavní hvězdou byl Volkswagen ID Vizzion, každá automobilka přitom ukázala jen jeden jediný vůz, což je oproti stejné akci loni ve Frankfurtu nezvykle málo. Na to nejdůležitější se podívejte do grafiky.

Audi Q6 e-tron

Audi se prezentovalo pouze jediným zamaskovaným prototypem, který byl navíc schován ještě ve speciálním boxu, do něhož bylo možné nahlížet jen přes poměrně skromná okénka. Ta ukázala podobu budoucího elektrického SUV Q6 e-tron s dojezdem 500 km. Přes důkladné maskování zaujaly kamery místo zrcátek, před halou se pak proháněly další prototypy stejného vozu, ovšem s konvenčními zrcátky. Zaujme zadní světelný pruh, podobný A7 nebo A8. Vůz se představí ještě letos, do prodeje zamíří v příštím roce.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Lesy ČR smějí kvůli kůrovci kácet v Boubínském pralese

Státní podnik Lesy České republiky dostal podle ekologického Hnutí Duha od CHKO Šumava výjimku pro kácení na většině území v jihočeské národní přírodní rezervaci Boubínský prales. Lesy ČR žádaly o výjimku kvůli kácení dřeva napadeného kůrovcem. Hnutí Duha s udělením výjimky nesouhlasí a jako účastník řízení se proti němu hodlá odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy