Deset elektromobilů v Česku. Stačí vám takový výběr?

Deset elektromobilů v Česku. Stačí vám takový výběr?
O 30 tisíc korun levnější než Peugeot je technicky zcela identický Citroën Berlingo.
Nejmodernější z osobních elektromobilů má karosérii z kompozitů. BMW i3 nabízí dojezd 190 kilometrů, jede maximálně 150 km/hod a v čistě elektrické verzi stojí 900 tisíc korun.
Nissan Leaf, který je v modernizované verzi na českém trhu od loňského podzimu, může splňovat parametry kladené na rodinný vůz. Ovšem jen při kratších cestách. Dojezd je totiž necelých 200 kilometrů, maximální rychlost 144 kilometrů v hodině. A cena? 715 300 korun.
Minivůz Peugeot iON je jedním z trojčat, která dále tvoří Mitsubishi iMiEV a Citroën C-zero. Cena je 717 288 Kč, dojezd cca 130 kilometrů a 130 km/hod je maximální rychlost. Prodává se již třetím rokem.
Foto: Peugeot
Radek Pecák Radek Pecák
8. 2. 2014 12:00

Nabídku elektromobilů, které se oficiálně prodávají v tuzemských autosalonech, rozšířily tři novinky. I přesto si ale zájemci mohou vybírat jen z desítky modelů. Letošní rok může přesto přinést novou vlnu - další na řadě je například Volkswagen eUp.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy