Deset elektromobilů v Česku. Stačí vám takový výběr?

Deset elektromobilů v Česku. Stačí vám takový výběr?
O 30 tisíc korun levnější než Peugeot je technicky zcela identický Citroën Berlingo.
Nejmodernější z osobních elektromobilů má karosérii z kompozitů. BMW i3 nabízí dojezd 190 kilometrů, jede maximálně 150 km/hod a v čistě elektrické verzi stojí 900 tisíc korun.
Nissan Leaf, který je v modernizované verzi na českém trhu od loňského podzimu, může splňovat parametry kladené na rodinný vůz. Ovšem jen při kratších cestách. Dojezd je totiž necelých 200 kilometrů, maximální rychlost 144 kilometrů v hodině. A cena? 715 300 korun.
Minivůz Peugeot iON je jedním z trojčat, která dále tvoří Mitsubishi iMiEV a Citroën C-zero. Cena je 717 288 Kč, dojezd cca 130 kilometrů a 130 km/hod je maximální rychlost. Prodává se již třetím rokem.
Foto: Peugeot
Radek Pecák Radek Pecák
8. 2. 2014 12:00

Nabídku elektromobilů, které se oficiálně prodávají v tuzemských autosalonech, rozšířily tři novinky. I přesto si ale zájemci mohou vybírat jen z desítky modelů. Letošní rok může přesto přinést novou vlnu - další na řadě je například Volkswagen eUp.

 

Právě se děje

před 39 minutami

V Nizozemsku vjelo auto na zahrádku kavárny, šest lidí je zraněných

Šest lidí ve středu utrpělo zranění, když ve městě Gennep na východě Nizozemska vjelo auto na zahrádku kavárny. Proč se tak stalo, není jasné, uvedla nizozemská agentura ANP. Poranění pěti lidí je lehké, šestý člověk byl převezen do nemocnice. Případ vyšetřuje policie, která řidiče auta zadržela. Podle místních médií není vyloučené, že nějakou roli při této nehodě mohly sehrát drogy. Město Gennep leží u hranice s Německem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy