Ošklivé elektromobily? Hvězdou Ženevy je elektrické retro od Hondy i pohledný Seat

Jedno z nejpovedenějších aut letošního ženevského autosalonu - Honda e Prototype.
Pro českého fanouška automobilů jednoznačně nejdůležitější elektromobil výstavy. Škoda Vision iV ukazuje, jak bude vypadat sériové SUV-kupé, chystané na příští rok. Půjde o první škodovku na platformě MEB, koncept má pohon všech kol.
U koncernu Volkswagen ještě zůstaneme. VW sice ještě neukázal svůj revoluční elektrovůz ID Neo, i tak je ale koncept ID Buggy dostatečně zajímavou propagací čisté mobility. Opět stojí na platformě MEB, tentokrát s pohonem zadních kol.
Audi pro změnu ukazuje, jak bude vypadat jeho budoucí menší SUV s elektrickým pohonem. Koncept Q4 e-tron pak, podobně jako Vision iV, využívá elektrického pohonu všech kol.
A ještě jedno Audi, ačkoliv nejde o světový debut. V Evropě poprvé se nicméně ukazuje čtyřdveřové kupé e-tron GT, které by se v budoucnu klidně mohlo převtělit v nástupce Audi A7.
Foto: Jan Matoušek
Jan Matoušek Jan Matoušek
6. 3. 2019 16:30
Pryč jsou doby, kdy byly elektromobily designově nepříliš povedené alternativy k modelům se zážehovým nebo benzinovým motorem. Letošní ženevský autosalon ukazuje nový trend - i elektromobil může patřit mezi nejkrásnější auta výstavy. Navíc elektrická auta, soudě dle švýcarské motorshow, nebudou jen pro movitou klientelu. Podívejte se do galerie.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
Další zprávy