Ošklivé elektromobily? Hvězdou Ženevy je elektrické retro od Hondy i pohledný Seat

Jedno z nejpovedenějších aut letošního ženevského autosalonu - Honda e Prototype.
Pro českého fanouška automobilů jednoznačně nejdůležitější elektromobil výstavy. Škoda Vision iV ukazuje, jak bude vypadat sériové SUV-kupé, chystané na příští rok. Půjde o první škodovku na platformě MEB, koncept má pohon všech kol.
U koncernu Volkswagen ještě zůstaneme. VW sice ještě neukázal svůj revoluční elektrovůz ID Neo, i tak je ale koncept ID Buggy dostatečně zajímavou propagací čisté mobility. Opět stojí na platformě MEB, tentokrát s pohonem zadních kol.
Audi pro změnu ukazuje, jak bude vypadat jeho budoucí menší SUV s elektrickým pohonem. Koncept Q4 e-tron pak, podobně jako Vision iV, využívá elektrického pohonu všech kol.
A ještě jedno Audi, ačkoliv nejde o světový debut. V Evropě poprvé se nicméně ukazuje čtyřdveřové kupé e-tron GT, které by se v budoucnu klidně mohlo převtělit v nástupce Audi A7.
Foto: Jan Matoušek
Jan Matoušek Jan Matoušek
6. 3. 2019 16:30
Pryč jsou doby, kdy byly elektromobily designově nepříliš povedené alternativy k modelům se zážehovým nebo benzinovým motorem. Letošní ženevský autosalon ukazuje nový trend - i elektromobil může patřit mezi nejkrásnější auta výstavy. Navíc elektrická auta, soudě dle švýcarské motorshow, nebudou jen pro movitou klientelu. Podívejte se do galerie.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy