Škoda už nemá nejlevnější elektromobil na českém trhu. Podívejte se do přehledu

Jan Matoušek Jan Matoušek
22. 11. 2019 6:02
Ceny nových elektromobilů začínají postupně klesat a pomalu se blíží k hranici dražších konkurentů se spalovacím motorem. Nejlevnější nové elektrické auto, nepočítaje modely pro náctileté či čínské stroje s rychlostí pod 100 km/h, je aktuálně Volkswagen e-up!, který převzal štafetu po Škodě Citigoe iV. Jaká další auta do zásuvky koupíte pod milion, najdete v přehledu.
Foto: Volkswagen

Volkswagen e-Golf - od 882 900 Kč

Výkon: 100 kW / 290 Nm
Kapacita baterie: 35,8 kWh
Spotřeba: 12,9 kWh/100 km
Dojezd: až 231 km
Cena od: 882 900 Kč

Volkswagen e-Golf už se stává pomalu minulostí. Brzy jej nahradí nový model ID.3, který by měl nabídnout výrazně lepší parametry než elektrická verze světového bestselleru. Dojezd 231 km na jedno nabití je ještě menší než u Nissanu Leaf, a to se jedná o hodnotu maximální, kterou snižují nejrůznější faktory - například počasí. Na druhou stranu je e-Golf praktický, oproti modelům se spalovacím motorem prakticky neztratil nic na prostornosti vzadu ani v kufru, kde je 380 litrů prostoru.

Dobíjet akumulátor z běžné domácí sítě zabere něco kolem 13 hodin. Jistější tak bude použití rychlonabíječky, kde je 80 procent kapacity baterie k dispozici za zhruba 45 minut. Pomoci může také wallbox, který zkrátí dobu nabíjení na 5 hodin a 20 minut.

Oproti prázdninám elektrický Golf mírně zlevnil a prodává se od 882 900 korun. Stále však v jediné výbavě. Ta obsahuje třeba Front Assist s nouzovým brzděním, adaptivní tempomat, automatickou klimatizaci, multimediální systém s osmipalcovým displejem a navigací, multifunkční kožený volant nebo 16palcová litá kola.

 

Právě se děje

Další zprávy