Elektricky stahovací plátěné střechy jsou v módě. Nová auta s nimi pořídíte i za méně než 300 tisíc

Elektricky stahovací plátěné střechy jsou v módě. Nová auta s nimi pořídíte i za méně než 300 tisíc
Plátěná stahovací střecha se dá u Renaultu Twingo připlatit za 25 tisíc. Vůz s ní tak přijde minimálně na 254 900 korun. Střecha je však trochu silné slovo. Jde o okno.
Citroën C1 vybavený plátěnou stahovací střechou Airscape stojí minimálně 284 900 korun jak ve třídveřovém, tak v pětidveřovém provedení. Jde o auto vyráběné v Kolíně.
Smart Forfour je pro změnu sourozencem Renaultu Twingo. S plátěným oknem ho dostanete od 315 723 korun. Zkoušeli jsme už i dvoumístný smart v provedení cabrio. Ten ale zatím nemá český ceník.
A do třetice auto z továrny v Ovčárech u Kolína – Toyota Aygo. S elektricky stahovací plátěnou střechou se aktuálně nabízí pouze nejdražší limitovaná edice za 324 900 korun.
Foto: Aktuálně.cz
Ondřej Běhal
15. 8. 2016 15:41
Ještě před patnácti lety to vypadalo, že plátno zůstane pouze na střechách veteránů. V módě byly takzvané kupé-kabriolety, tedy vozy s elektricky skládacími pevnými střechami. Jenže velká složitost těchto mechanismů, s níž šly ruku v ruce poruchovost a vysoká hmotnost, je přivedla téměř k vyhynutí. U dnešních kabrioletů opět drtivě převládají střechy plátěné. Jejich popularita jde dokonce tak daleko, že zejména u levnějších malých aut dokonce nahradily střešní okna. Nejsou tak pouze ve výbavě kabrioletů a roadsterů. Díky tomu můžete mít nové auto s elektricky stahovací plátěnou střechou za méně než 300 tisíc korun. Podívejte se do fotogalerie deseti nejlevnějších "pláťáků".

Prohlédněte si žebříček 77 verzí nových aut se stahovací plátěnou střechou a cenou do 350 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy