Současný stav dostavby dálnice D11 u Hradce Králové

Současný stav dostavby dálnice D11 u Hradce Králové
Úsek zprovozněný z drtivé části již v roce 2006 je dlouhý 42 kilometrů. Je to moderní dálnice a vedou přes ní i mosty pro zvěř.
Na konci dobudované dálnice jsou úrodné pozemky.
Drtivou většinu potřebného území již stát od statkářky Havránkové za 90 milionů korun a vyměněné pozemky získal.
Zásluhy za to jsou kladeny tehdejšímu ministrovi dopravy Vítu Bártovi.
Foto: Ředitelství silnic a dálnic
Radek Pecák Radek Pecák
3. 10. 2013 12:00

Příští rok to bude 20 let, co stát začal jednat se statkářkou Ludmilou Havránkovou o možnosti postavit na jejích pozemcích dálnici do Hradce Králové a poté i do Polska. Nyní stále brání stavbě úseku o délce 2,4 kilometru jediný pozemek o rozloze poloviny fotbalového hřiště. Ten vlastní Havránková se svojí sestrou.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Zelení vyzvali ke spolupráci ve volbách menší subjekty nalevo od středu

Po odstoupení od plánu vytvořit se sociálními demokraty předvolební blok nalevo od politického spektra chtějí Zelení oslovit pro spolupráci v říjnových sněmovních volbách menší iniciativy a osobnosti veřejného života. Ve středu představili výzvu "Nečekejte, přidejte se" pro vznik projektu, který bude usilovat o demokratickou, sociální a ekologickou politiku.

"Směr, kterým se ČSSD vydala, není slučitelná se zelenou politikou," řekl novinářům k výsledkům víkendového sjezdu sociálních demokratů a ukončení jednání spolupředseda Zelených Michal Berg. Podle spolupředsedkyně Magdaleny Davis je třeba urychlit dialog s jinými subjekty i jednotlivci. "Jsme přesvědčeni, že výzva je aktuální a důležitá, nemůžeme si dovolit čekat, jak uspějí ve volbách další subjekty," uvedla.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

RRTV musí doplatit miliony korun odvolaným radním, potvrdil soud

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) musí svým šesti bývalým členům vyplatit celkem přes 14 milionů korun jako náhradu ušlé mzdy. Ve středu to pravomocně potvrdil soud, který zamítl odvolání vysílací rady. Přiznanou částku ještě výrazně navýší úroky z prodlení. Rada bude muset hradit i dalších zhruba 2,4 milionu, které muži vynaložili na soudní řízení.

Šestici radních odvolal v roce 2003 z funkce tehdejší premiér Vladimír Špidla, a to v souvislosti s arbitráží mezi Českem a Central European Media Enterprises (CME). Premiér Špidla tehdy vysílací radu odvolal, protože podle sněmovny opakovaně závažně neplnila své povinnosti a Česko kvůli tomu arbitráž prohrálo. Justice poté konstatovala, že Špidlovo rozhodnutí bylo nezákonné.

Bývalí radní Zdeněk Duspiva, Pavel Foltán, Petr Žantovský, Josef Musil, Jiří Novotný a Petr Štěpánek se žalobou domáhali toho, aby jim RRTV doplatila mzdu od jejich odvolání až do vypršení šestiletého funkčního období. Soudy nakonec každému z nich přiznaly přes dva miliony korun. Období, po které muži nemohli vykonávat svou činnost, totiž vyhodnotily jako překážku v práci. Nejvíce - 2,88 milionu korun - dostal Duspiva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy