Do Dacie lze nasoukat ložnici i s kuchyňkou. Jak se Duster proměnil v obytné auto

Do Dacie lze nasoukat ložnici i s kuchyňkou. Jak se Duster proměnil v obytné auto
Provizorně přespat se dá skoro v každém autě, dokonce i ve Fiatu 500 (vyzkoušeno na vlastní kůži). Kdo to myslí s kempováním v přírodě opravdu vážně, obvykle si pořizuje co nejprostornější auta...
... když už ne velká obytná, tak aspoň obytné dodávky typu VW Transporter, Mercedes-Benz V a podobně. Že se však dá proměnit v malý obytný vůz snad cokoli, ukazuje tato úprava.
Jako základ posloužila první generace Dacie Duster a do útrob dostala novou vestavbu od bílovické firmy Egoé Nest. Duster není jediný vůz, do kterého se vestavba Tramp instalovala...
... údajně už ji také namontovali zákazníkům například do Jeepu Wrangler a Volkswagenu Golf. "Vejde se třeba i do Škody Fabia Combi, podmínkou je pouze to, aby šířka v kufru nebyla menší než 95 cm," říká Anna Adámková z firmy Egoé Nest.
Foto: Egoe
Eva Srpová Eva Srpová
16. 7. 2020 6:03
Obytné přestavby si lidé obvykle pořizují do malých dodávek. Že jde ale v podstatě využít snad jakékoli auto, dokazuje první generace Dacie Duster, kterou český úpravce vybavil skládací kuchyňkou s lednicí a také spacím lůžkem.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 30 minutami

Ruský parlament ratifikoval prodloužení smlouvy o kontrole jaderných zbraní

Dolní komora ruského parlamentu ve středu ratifikovala prodloužení smlouvy s USA o kontrole jaderných zbraní z roku 2010, na kterém se v úterý dohodla Moskva s Washingtonem. Informují o tom světové agentury. Poslanci prodloužení dohody o pět let schválili jednohlasně den poté, co si telefonovali prezidenti Ruska a Spojených států a země si vyměnily příslušné diplomatické nóty.

Odpovídající návrh zákona poslal do Státní dumy prezident Vladimir Putin v úterý večer, napsala agentura Interfax. Podle náměstka ministra zahraničí Sergeje Rjabkova bude smlouva prodloužena o pět let bez jakýchkoli předběžných podmínek. Spojené státy a Rusko se na prodloužení úmluvy dohodly jen několik dní před vypršením její platnosti.

Podle agentury AP se Washington s Moskvou dohodl, že všechny nezbytné formální procedury země dokončí během několika dní. Smlouvu musí ratifikovat ruští zákonodárci. Po Státní dumě, tedy dolní komoře ruského parlamentu, ji musí schválit horní komora, Rada federace, což se očekává ještě dnes. Schválení amerického Kongresu není zapotřebí, dodala AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy