Díky funkci launch control vystřelíte z místa rychleji. Zkoušeli jsme ji u nové Octavie RS

Ondřej Běhal
27. 4. 2017 8:29
Škoda Octavia RS s automatickou převodovkou má jednu funkci, která není všeobecně příliš známá a bývá doménou spíše dražších sportovních aut. Jmenuje se launch control a umožňuje co nejrychlejší start z místa. Vyzkoušeli jsme ji.
Jak funguje systém Launch Control v nové Octavii | Video: Škoda

Přepnete auto tlačítkem do sportovního režimu. Levou nohou šlápnete na brzdu, pravou na plyn. Když se objeví nápis, že je launch control aktivní, pustíte brzdu, motor automaticky drží otáčky, samočinně se sepne spojka a vůz vystřelí vpřed rychleji, než kdyby se měl rozjíždět z nulových otáček.

Funkci jsme zkoušeli v modernizované verzi Octavie RS. Najdete ji u aut s benzinovým i naftovým motorem. Podrobné porovnání nové Škody Octavia RS Combi s podobnými kombíky Ford Focus kombi ST a Peugeot 308 GT SW si můžete prohlédnout zde.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chemičku Deza z holdingu Agrofert znovu prověřuje Česká inspekce životního prostředí, píše server

Podle serveru iRozhlas unikly z areálu chemičky začátkem letošního roku do ovzduší neznámé látky. "A v okolí závodu byl podle místních obyvatel cítit několik hodin silný zápach. Deza jakékoliv pochybení odmítá," píše server.

Jméno chemičky se v médiích objevilo i ve spojitosti s otravou řeky Bečvy, kdy do ní podle České inspekce životního prostředí unikly kyanidy, které poškodily vodní biotop asi na 40 kilometrech toku od Valašského Meziříčí po Přerov. Do kafilerie tehdy odvezli rybáři více než 40 tun ryb.

Viníka ekologické havárie úřady zatím nenašly, Deník Referendum ale v listopadu napsal, že se v den otravy se v Deze, která patří do holdingu Agrofert, stala havárie. Podle deníku se incident stal v kaustifikační jednotce, odkud unikla směs látek. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka poté řekl ČTK, že šlo o provozní událost, která neměla charakter havárie a z podstaty nemohla být příčinou otravy.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy