Dostupné auto pro velkou rodinu? Dle nezávislého testu volte Dacii, Opel nebo Citroën

Martin Přibyl Martin Přibyl
16. 9. 2019 6:03
Švýcarský autoklub TCS od roku 2010 testuje, jak auta vyhoví potřebám větších rodin. Přinášíme přehled jedenácti aut, která si s tímto úkolem dokážou poradit nejlépe.

Velké rodiny mají často problém. Aut, do nichž vzadu bez problémů namontujete tři dětské sedačky, je jako šafránu a automobilky se nebojí říct si za ně o pořádné peníze. Švýcarský autoklub proto již devět let v praxi zkouší, jak snadno své ratolesti v dětských sedačkách do auta poskládáte.

Zde se můžete podívat na přehled všech sedmimístných aut, která pořídíte do půl milionu korun.

Foto: Renault

Dacia Lodgy

MPV od Dacie je nejlevnějším vozem, který se do přehledu dostal. V pětimístném provedení ji lze pořídit již za 289 900 Kč, sedmimístné začíná na 307 900 Kč. Obě ceny platí pro verzi Ambiance s klimatizací, centrálním zamykáním a elektrickým ovládáním předních oken. Motorem je přeplňovaná jednatrojka o výkonu 75 kW. Díky dostatku prostoru vzadu se Švýcarům podařilo dozadu nainstalovat tři dětské sedačky, mají však ale také výhrady: uchycení Top Tether je špatně dostupné a na místo spolujezdce lze dětskou sedačku umístit jen proti směru jízdy.

Do třetí řady sedadel se dětské sedačky smí podle návodu nainstalovat, připravte se ale na horší přístup.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy