Deset nejspolehlivějších ojetin podle řidičů. Elektromobil i další překvapení

Jan Matoušek Jan Matoušek
10. 10. 2019 6:02
Koupě ojetého vozu je co do spolehlivosti často ještě větší "loterie" než nákup auta zcela nového. Modely už mají často po záruce, takže riziko většího problému se částečně zvyšuje. Pokud však chcete spolehlivé ojeté auto, které navíc vybrali přímo majitelé, podívejte se do galerie na žebříček britského magazínu Auto Express.
Foto: Výrobci

10. Nissan Leaf - celkové skóre 92,76 %

Hned na desátém místě evidujeme auto, které může být pro mnohé překvapením. Nissan Leaf je totiž elektromobil, svého času jeden z nejpopulárnějších nejen v Evropě. Přestože technologie elektrických aut je relativně složitá a mnozí by čekali, že právě takový vůz se bude kazit, opak je pravdou. Podle Auto Expressu přes 90 procent majitelů první generace (výroba 2010 až 2017) nenahlásilo s vozem jediný problém. Spolehlivost tak nakonec může být, vedle prostornosti nebo dojezdu, dalším důvodem k tomu, dát elektrickému Nissanu šanci.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy