Demolice prvního mostu při rekonstrukci D1

Demolice prvního mostu při rekonstrukci D1
O víkendu se pod něj nastěhovaly těžké stavební stroje a také hromady písku. Jezdilo se obousměrně pouze v části, kudy normálně vozy směřují do Prahy.
Mezitím se připravilo dopravní značení tak, aby po osmé hodině mohlo začít první plánované uzavření dálnice v celé její historii.
Řidiče od 90. do 112. kilometru navigovaly po silnicích první třídy na Humpolec a Havlíčkův Brod oranžové ukazatele směru.
Je sobota 20 hodin a 15 minut a policisté jdou uzavřít dálnici u sjezdu na 112. kilometru.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
9. 6. 2013 10:57

První most z těch, které budou zlikvidovány během současné rekonstrukce D1, šel k zemi v noci ze soboty na neděli. Zhruba 400 tun těžký železobetonový most demoliční nůžky narušily uprostřed konstrukce a on se poroučel do připravovaného pískového lože. Likvidování jeho pozůstatků bude trvat do středy. Při samotné demolici byla D1 zcela uzavřena.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brémy na úvod baráže doma remizovaly 0:0 s Heidenheimem

Fotbalisté Brém v úvodním zápase baráže o účast v německé lize remizovali 0:0 s Heidenheimem a nevyužili výhodu domácího prostředí. Za Werder nastoupili brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie. Odveta se hraje v pondělí.

Brémy v posledním bundesligovém kole deklasovaly Kolín nad Rýnem 6:1, ale třetí tým druhé ligy na svém stadionu přehrát nedokázaly. Domácí mužstvo navíc v 87. minutě oslabil kapitán a obránce Niklas Moisander, který byl vyloučen po druhé žluté kartě.

Heidenheim si v závěrečné přesilovce vytvořil tlak i šance, ale Pavlenka udržel čisté konto. I tak Werderu dál hrozí první sestup po 40 letech.

Baráž o účast v německé fotbalové lize - úvodní zápas:

Brémy - Heidenheim 0:0.

Odveta se hraje v pondělí.

před 2 hodinami

Senát USA schválil sankce za bezpečnostní zákon pro Hongkong, zbývá už jen podpis prezidenta Trumpa

Americký Senát schválil sankce proti bankám, jež spolupracují s čínskými představiteli, kteří se podíleli na přijetí kontroverzního bezpečnostního zákona pro Hongkong. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž ke vstupu normy v platnost zbývá už jen podpis prezidenta Donalda Trumpa. Zákon podle Washingtonu a dalších kritiků podrývá autonomii Hongkongu coby finančního centra pod čínskou správou.

Senát sankce přijal jednohlasně poté, co je ve středu rovněž bez výhrad podpořili členové Sněmovny reprezentantů. Schválená právní norma zavádí postihy subjektů, které pomáhají omezovat autonomii Hongkongu, i finančním institucím, které těmto subjektům pomáhají v podnikání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy