Ve Škodě Auto se krade? Dělník je podezřelý, že odcizil senzory za téměř dva miliony

ČTK ČTK
26. 5. 2021 10:19
Sedmatřicetiletý pracovník závodu Škoda Auto v Kvasinách na Rychnovsku je podezřelý z krádeže nejméně 604 kusů senzorů na ochranu chodců za více než 1,8 milionu korun. Policie cizince, který v automobilce pracoval jako agenturní pracovník, obvinila z krádeže. V případě odsouzení mu hrozí až osmileté vězení. Na webu policie to uvedla mluvčí rychnovské policie Alena Kacálková.
Škoda Karoq a Kodiaq. Ilustrační foto.
Škoda Karoq a Kodiaq. Ilustrační foto. | Foto: Škoda Auto

Součástky muž podle policie ukradl při pracovní směně z 19. na 20. května. Při odchodu ze směny ho při kontrole i se součástkami zadržel pracovník bezpečnostního útvaru automobilky. Muž je stíhaný na svobodě.

Předchozí známé případy větších krádeží v kvasinské automobilce jsou staré několik let. Před dvěma lety policisté spolu s lidmi z automobilky odhalili jedenadvacetiletého zaměstnance podezřelého z krádeže desítek volantových airbagů a několika volantů z nově vyrobených luxusních modelů aut. Škoda tehdy činila přes 400 000 korun.

Před pěti lety policie odhalila zaměstnance, který ukradl řídicí jednotky, parkovací systémy a zámky za více než půl milionu korun. V roce 2015 kriminalisté dopadli dva Poláky, kteří jako zaměstnanci automobilky kradli autosoučástky z montážní linky. Celkem ukradli díly za více než dva miliony korun.

Na podzim 2018 se policii a bezpečnostnímu útvaru Škody Auto podařilo překazit krádež několika osobních aut Škoda Kodiaq. "Stovky těchto nově vyrobených aut tehdy byly zaparkované ve střeženém objektu v obci Hroška a právě z tohoto areálu mělo být několik kusů odcizeno," uvedla mluvčí.

Závod Kvasiny má asi 9000 zaměstnanců a je největším zaměstnavatelem v Královéhradeckém kraji. Loni z montážní linky v Kvasinách sjelo celkem 270 000 vozů Superb, Kodiaq, Karoq a Seat Ateca.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy