Další SUV elektromobil od čtyř kruhů. Audi přiveze do Ženevy studii modelu Q4 e-tron

Eva Srpová Eva Srpová
14. 2. 2019 7:43
Automobilka Audi přiveze na letošní březnový ženevský autosalon studii kompaktního elektrického SUV Q4 e-tron. Sériový model by se měl ukázat na přelomu let 2020 a 2021.
Foto: Audi

Audi představí v Ženevě studii SUV-kupé s elektrickým pohonem. Crossover se hierarchicky řadí mezi všechna další SUV s přídomkem Q, jde ale o v pořadí druhý model z rodiny současných elektrických modelů Audi.

Foto: Audi

Automobilka začátkem letošního roku odstartovala v Česku prodej modelu e-tron. Toto SUV k pohonu využívá dva elektromotory o celkovém výkonu 300 kW a 664 Nm a na jedno nabití ujede více než 400 km.

Nová Q4 se bude velikostně blížit spíše Audi Q3, které měří na délku 4,5 metru. Využívá modulární koncernovou platformu pro elektromobily MEB. Více informací automobilka nezveřejnila, pouze pustila do světa první tři skici.

Foto: Audi
 

Právě se děje

před 49 minutami

Dámský gambit na Netflixu vidělo 62 milionů lidí, v Česku je druhý

Minisérii z šachového prostředí Dámský gambit, ve které hlavní roli ztvárnila Anya Taylor-Joyová, na platformě Netflix vidělo 62 milionů lidí. Firma čísla sledovanosti obvykle nezveřejňuje, činí tak jen v případě mimořádných úspěchů. Netflix zveřejnil 23. října všech sedm dílů Dámského gambitu, které od té doby patří do desítky nejsledovanějších pořadů v USA, Velké Británii, Argentině nebo Izraeli. Momentálně je minisérie druhou nejžádanější položkou Netflixu v Česku, hned za čtvrtou řadou seriálu Koruna.

Podle Netflixu dále Dámský gambit obecně posílil zájem o šachy. Hledání tohoto slova na Googlu stouplo dvojnásobně, uživatelé serveru eBay.com dvakrát častěji hledají předměty související s šachami a webu Chess.com se pětinásobně zvýšil počet zaregistrovaných uživatelů.

Další zprávy