Srovnání: Dacia Sandero je nejlevnější hatchback na trhu. Kolik za něj ale zaplatí jinde v Evropě?

Sandero je nejlevnější hatchback na českém trhu. V sousedním Německu nebo Rakousku ale není o moc dražší, přitom tamní průměrný plat je vyšší.
Na českém trhu pořídíte Sandero, tedy hatchback od sedanu Logan, za 174 900 korun. Vybrali jsme do srovnání Sandero, protože v Evropě sedany moc netáhnou. Za kolik ho ale pořídíte jinde? Například v Rusku se prodává v přepočtu za 182 000 Kč, ovšem pod značkou Renault.
Turkové si za Sandero připlatí, v přepočtu vyjde na 279 000 Kč.
Na Ukrajině Sandero není v porovnání s Českem zrovna levné, opět se znakem Renaultu jako v Rusku se tu pořídí v přepočtu za 243 000 Kč.
Francouzům se Sandero prodává v přepočtu minimálně za 203 tisíc korun.
Foto: Renault
Eva Srpová Eva Srpová
4. 4. 2018 13:48
V Česku Dacii Sandero pořídíte za 174 900 korun, v některých evropských státech, zejména na severu, ale je klidně o 100 tisíc dražší. Naopak třeba v Německu nebo Rakousku stojí skoro stejně jako tady, a to je tamní průměrný plat nesrovnatelně vyšší než ten český. Podívejte se na přehled, za kolik se nabízí v 15 největších evropských zemích.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy