Srovnání: Dacia Sandero je nejlevnější hatchback na trhu. Kolik za něj ale zaplatí jinde v Evropě?

Sandero je nejlevnější hatchback na českém trhu. V sousedním Německu nebo Rakousku ale není o moc dražší, přitom tamní průměrný plat je vyšší.
Na českém trhu pořídíte Sandero, tedy hatchback od sedanu Logan, za 174 900 korun. Vybrali jsme do srovnání Sandero, protože v Evropě sedany moc netáhnou. Za kolik ho ale pořídíte jinde? Například v Rusku se prodává v přepočtu za 182 000 Kč, ovšem pod značkou Renault.
Turkové si za Sandero připlatí, v přepočtu vyjde na 279 000 Kč.
Na Ukrajině Sandero není v porovnání s Českem zrovna levné, opět se znakem Renaultu jako v Rusku se tu pořídí v přepočtu za 243 000 Kč.
Francouzům se Sandero prodává v přepočtu minimálně za 203 tisíc korun.
Foto: Renault
Eva Srpová Eva Srpová
4. 4. 2018 13:48
V Česku Dacii Sandero pořídíte za 174 900 korun, v některých evropských státech, zejména na severu, ale je klidně o 100 tisíc dražší. Naopak třeba v Německu nebo Rakousku stojí skoro stejně jako tady, a to je tamní průměrný plat nesrovnatelně vyšší než ten český. Podívejte se na přehled, za kolik se nabízí v 15 největších evropských zemích.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Šéfka Finanční správy Richterová požádala o odvolání z funkce

Generální ředitelka Generálního finančního ředitelství Tatjana Richterová k požádala o odvolání, ve funkci tak skončí 28. března. Ministerstvo financí mezitím vypíše na místo výběrové řízení. Informovalo o tom ministerstvo financí. Richterová správu vedla od roku 2018.

"Děkuji paní ředitelce za odvedenou práci v čele Finanční správy. Na uvolněné místo vypíšeme řádné výběrové řízení na nového generálního ředitele, od kterého očekávám, že dá Finanční správě nový impulz a posune ji směrem k více proklientskému přístupu tak, jak jsem o něm mluvil v opozici i při svém nástupu na ministerstvo financí," uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Český skladatel Kotík získal v USA jako první Evropan prestižní cenu Johna Cage

Český hudební skladatel, dirigent a flétnista Petr Kotík ve Spojených státech obdržel prestižní cenu Johna Cage, kterou udílí newyorská Nadace pro soudobé umění. Kotík je doposud jediným evropským umělcem, který tuto cenu dostal, sdělilo Ostravské centrum nové hudby.

Letošní laureáty cen v pěti uměleckých disciplínách - hudbě, tanci, divadle, poezii a výtvarném umění - oznámila ve čtvrtek večer nadace.

Prestižní cena Johna Cage, s níž se pojí odměna ve výši 45 tisíc dolarů, nese jméno po americkém skladateli a jednom ze zakladatelů Newyorské nadace pro soudobé umění. Udílí se od roku 1992 jednomu umělci jednou za dva roky jako "uznání mimořádného úspěchu v umění za práci, jež odráží ducha Johna Cage". Mezi 16 laureáty tohoto ocenění je Kotík doposud jediným evropským umělcem, uvedlo Ostravské centrum nové hudby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy