Srovnání: Dacia Sandero je nejlevnější hatchback na trhu. Kolik za něj ale zaplatí jinde v Evropě?

Sandero je nejlevnější hatchback na českém trhu. V sousedním Německu nebo Rakousku ale není o moc dražší, přitom tamní průměrný plat je vyšší.
Na českém trhu pořídíte Sandero, tedy hatchback od sedanu Logan, za 174 900 korun. Vybrali jsme do srovnání Sandero, protože v Evropě sedany moc netáhnou. Za kolik ho ale pořídíte jinde? Například v Rusku se prodává v přepočtu za 182 000 Kč, ovšem pod značkou Renault.
Turkové si za Sandero připlatí, v přepočtu vyjde na 279 000 Kč.
Na Ukrajině Sandero není v porovnání s Českem zrovna levné, opět se znakem Renaultu jako v Rusku se tu pořídí v přepočtu za 243 000 Kč.
Francouzům se Sandero prodává v přepočtu minimálně za 203 tisíc korun.
Foto: Renault
Eva Srpová Eva Srpová
4. 4. 2018 13:48
V Česku Dacii Sandero pořídíte za 174 900 korun, v některých evropských státech, zejména na severu, ale je klidně o 100 tisíc dražší. Naopak třeba v Německu nebo Rakousku stojí skoro stejně jako tady, a to je tamní průměrný plat nesrovnatelně vyšší než ten český. Podívejte se na přehled, za kolik se nabízí v 15 největších evropských zemích.
 

Právě se děje

před 10 minutami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Kvůli dopravní nehodě u Ostrovačic na Brněnsku je uzavřena dálnice D1 ve směru z Prahy na Brno. Před místem nehody na 179. kilometru se začínají tvořit kolony. Vyplývá to z údajů Národního dopravního informačního centra. Dálnice je uzavřena mezi sjezdem číslo 178 u Ostrovačic a exitem číslo 182 u Kývalky. Podle informací na webu dopravní policie se na dálnici krátce před 06:00 srazila dvě nákladní auta. Kolize se obešla bez zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy