Srovnání: Dacia Sandero je nejlevnější hatchback na trhu. Kolik za něj ale zaplatí jinde v Evropě?

Sandero je nejlevnější hatchback na českém trhu. V sousedním Německu nebo Rakousku ale není o moc dražší, přitom tamní průměrný plat je vyšší.
Na českém trhu pořídíte Sandero, tedy hatchback od sedanu Logan, za 174 900 korun. Vybrali jsme do srovnání Sandero, protože v Evropě sedany moc netáhnou. Za kolik ho ale pořídíte jinde? Například v Rusku se prodává v přepočtu za 182 000 Kč, ovšem pod značkou Renault.
Turkové si za Sandero připlatí, v přepočtu vyjde na 279 000 Kč.
Na Ukrajině Sandero není v porovnání s Českem zrovna levné, opět se znakem Renaultu jako v Rusku se tu pořídí v přepočtu za 243 000 Kč.
Francouzům se Sandero prodává v přepočtu minimálně za 203 tisíc korun.
Foto: Renault
Eva Srpová Eva Srpová
4. 4. 2018 13:48
V Česku Dacii Sandero pořídíte za 174 900 korun, v některých evropských státech, zejména na severu, ale je klidně o 100 tisíc dražší. Naopak třeba v Německu nebo Rakousku stojí skoro stejně jako tady, a to je tamní průměrný plat nesrovnatelně vyšší než ten český. Podívejte se na přehled, za kolik se nabízí v 15 největších evropských zemích.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Škola chce pomoci rodině otce, který při střelbě chránil dceru, založila veřejnou sbírku

Porubská Základní škola Ivana Sekaniny vyhlásila sbírku na pomoc rodině muže, kterého v úterý zastřelil útočník ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO). Muž vlastním tělem chránil svou dvanáctiletou dceru. Zavražděný muž byl jedním ze členů Spolku rodičů při ZŠ Sekaniny. Sbírka je účinná od dnešního dne, lidé mohou přispívat na účet 1012201912/5500.

Sbírkový účet založila i samotná FNO a je určen na podporu rodin obětí a zraněných. V pátek na ní bylo přes 1,4 milionu korun. Transparentní účet na pomoc pozůstalým po obětech střelby zřídila také Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO). Studenti a zaměstnanci tam mohou posílat své příspěvky. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy