Dacia Duster - první testovací jízda

Dacia Duster - první testovací jízda
Terén, ve kterém jsme vůz testovali, nebyl vůbec lehký
Auto má slušné nájezdové úhly i světlou výšku
I se silničními pneumatikami se duster s bahnem statečně pral
Vozy před námi již vyjely v bahně znatelné stopy
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
12. 5. 2010 16:46

Podvozek, který je velice schopný v terénu a přitom dokáže posádku vcelku příjemným způsobem přepravovat i po různých typech cest, prokázala při prvním krátkém seznamovacím testu nová Dacia Duster

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy