Čtyřletý chlapec v pyžamu vyjel na vyjížďku autem, naboural dvě vozidla

ČTK ČTK
3. 5. 2022 9:42
Nizozemská policie řešila kuriózní případ. Čtyřletý chlapec sebral matce klíče od auta, nastartoval a vyjel na projížďku, při které naboural dvě auta. "Našli jsme nového Verstappena," sdělila na svém instagramovém účtu s odkazem na úřadujícího mistra světa formule 1 pocházejícího z Nizozemska.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Čtyřletý chlapec žijící na předměstí nizozemského města Utrecht vzal klíče od vozu své matky, do něhož se mu podařilo nastoupit, nastartovat ho i rozjet. Jeho víkendová projížďka skončila, když naboural do dvou zaparkovaných aut. Chlapec ani nikdo další se nezranil. Místní policie, která dítě v pořádku vrátila domů, pak na sociálních sítích napsala, že našla budoucího šampiona F1.

Hoch se podle policie probudil, když jeho otec odešel do práce, vzal si klíče od matčina vozu a "vyrazil se projet". Po nárazu do zaparkovaných aut odešel z místa nehody a kolemjdoucí zavolali policii, protože sám, bosý a stále ještě v pyžamu chodil po ulici.

Policisté pak nedaleko nalezli opuštěné nabourané auto a začalo jim pomalu docházet, co se asi stalo. Zavolali chlapcově matce, na kterou bylo auto registrované, a když ji chlapec dostal k telefonu, začal podle nich napodobovat řízení a dělal, že točí volantem.

Policie vzala mladého řidiče na policejní stanici, kde si ho později vyzvedla jeho matka. Společně pak jeli k nabouranému autu, kde znovu požádali chlapce, aby ukázal, zda umí s autem zacházet. Podle policie vůz odemknul, dal klíček do zapalování a nohama mačkal spojku a plynový pedál. Matka svého syna popsala jako "důvtipného".

"Našli jsme nového Maxe Verstappena," uvedla policie na svém instagramovém účtu s odkazem na úřadujícího mistra světa formule 1 pocházejícího z Nizozemska.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 37 minutami

Web Ředitelství silnic a dálnic obnovil po úterním kybernetickém útoku částečně provoz

Web státní organizace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) je opět částečně funkční. V úterý ho ochromil kybernetický útok a server byl od té doby nedostupný, nebo na něm nebyl žádný obsah. Nadále však mimo provoz zůstává server, na kterém organizace zveřejňuje dopravní informace. Počítačové systémy ŘSD počátkem tohoto týdne napadl software, který zašifroval data. Podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) byl kybernetický útok na profesionální úrovni.

Ještě v sobotu kolem poledne bylo na webu ŘSD pouze logo organizace a nápis "Omlouváme se, probíhá nahrávání obsahu." V neděli odpoledne už má úvodní stránka původní podobu z doby před útokem. Nefungují ale sekce webu týkající se veřejných zakázek a technických předpisů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zvýšit potravinové zásoby státu na 15 dní by stálo až 12 miliard, řekl šéf Správy státních hmotných rezerv

Stát má pro případ nouze uloženo ve skladech 13 milionů denních dávek potravin, které by pokryly spotřebu na zhruba 1,3 dne. Navýšení zásob potravin na 15 dní by stálo až 12 miliard korun. V České televizi v pořadu Otázky Václava Moravce to v neděli řekl předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Ministerstvo zemědělství v současnosti navrhuje navýšit rozpočet organizaci spravující státní zásoby o půl miliardy korun.

O navýšení zásob potravin ze tří na 15 dní rozhodla předchozí vláda koncem loňského roku, uvedl Švagr. "Těch 15 dnů ale není záležitost příštího roku. Vloni byla dohoda, že bychom měli jít na těch 15 dnů v příštích 15 letech," upozornil. Vláda to ale může změnit, dodal. Naplnění skladů na více než dva týdny by vyšlo stát při současných cenách na 11 až 12 miliard korun, odhadl Švagr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy