Crossover od Subaru: Impreza XV již v prodeji

Radek Pecák Radek Pecák
11. 9. 2010 0:00
auto

Především atraktivnější zevnějšek nabídne zákazníkům nový model imprezy označovaný jako Subaru Impreza XV. Nyní se již začal prodávat i v České republice.

Foto: Subaru

Auto, které má samozřejmě opět stálý pohon všech kol, bude k mání se dvěma motory - jednak s benzinovým dvoulitrem a také s dieselovým boxerem. Cena benzinové verze začíná na 580 000 Kč, diesel je o sto tisíc dražší.

Ačkoli má vůz (kvůli požadavkům na splnění emisní normy Euro 5) v Evropě stejně vysoký podvozek jako klasická impreza, od ní se odlišuje například oplastovaným spodkem předního nárazníku, či lemy blatníků a prahů.

Řazení a brzdy jsou shodné se běžnou imprezou, základ podvozku také. Pouze byl použit silnější zadní stabilizátor a na obou nápravách jsou silnější tlumiče.  

 

Právě se děje

před 12 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy