Čínský milionář kradl auta, léčil tím deprese a nespavost. Žádal soud o trest smrti

ČTK ČTK
4. 2. 2016 10:00
Mohl si koupit aut, kolik chtěl, přesto je raději kradl, protože mu prý vzrušení ze zlodějiny pomáhalo léčit deprese a nespavost. Čínský milionář Čcheng Li-Sin dostal v Pekingu osm let vězení za zcizení tří vozů značky Toyota. Soud nevyhověl jeho žádosti o trest smrti, nebo alespoň doživotí. Dostal osm let.
Nejvíce se zloději-milionáři líbila terénní Toyota Land Cruiser.
Nejvíce se zloději-milionáři líbila terénní Toyota Land Cruiser. | Foto: Toyota

Čcheng Li-sin dosáhl splnění svého čínského snu. Z nuly se vypracoval na milionáře a mohl se oddávat takovým životním radostem, jako například naučit se létat a rozebírat auta na díly. A krom toho měl ještě jednu libůstku - hrozně rád kradl auta, protože vzrušení z krádeže mu prý pomáhalo léčit deprese a nespavost, napsal zpravodajský server The Times.

Před soudem, který ho poslal na osm let za mříže za krádeže tří vozů značky Toyota Land Cruiser, Čcheng vypověděl, že po krádeži prvního vozu byl nesmírně nadšený. "Zlepšila se mi chuť k jídlu a taky jsem začal lépe spát," řekl soudu.

S majetkem převyšujícím v přepočtu 71 milionů korun z podnikání v oboru elektrospotřebičů a s více než deseti miliony korun ročně z promotérské společnosti pořádající koncerty si Čcheng mohl snadno dovolit automobily koupit. Místo toho si ale užíval vzrušení z propracovaného zlodějského postupu.

Toyota Land Cruiser

Jeden z posledních opravdových terénních vozů odolávající módě SUV, Toyota Land Cruiser, se prodává i v Česku. Podrobný test modelu si můžete přečíst zde. V Číně se nabízí s označením Land Cruiser Prado. 

Nejprve na vyhlédnutý vůz umístil GPS sledovací zařízení, stopoval vozy na svém počítači a vracel se k nim s technologicky vyspělou pomůckou, která mu okopírovala klíč. Po přípravách trvajících více než deset dnů se k autu vrátil s falešným klíčem i dekodérem deaktivujícím poplašný systém. Rušičkou odblokoval možná sledovací zařízení legálně nainstalovaná ve voze a pak s automobilem odjel. Doma všechny vozy rozebral, protože si údajně chtěl sestavit vlastní - a lepší - auto.

Čchengův příběh finančního úspěchu je jedním z milionů podobných, které se za posledních několik desetiletí výjimečného ekonomického růstu v Číně odehrály. Čchengovi ale štěstí nepřinesl. Obžalovaný tvrdil, že byl doma nespokojený, několikrát se rozvedl a znovu oženil, a soud prosil o trest smrti, nebo alespoň doživotí.

 

Právě se děje

Další zprávy