Dvanáct případů nejotravnějšího chování řidičů. Příčinou je neznalost nebo agrese

Eva Srpová Eva Srpová
8. 10. 2018 6:02
Sestavili jsme seznam 12 věcí, které podle nás naštvou skoro každého řidiče. Jestli máte další nápady, kterými vás ostatní na silnicích vytáčejí, napište do diskuse.
Foto: iStock

Lepení se na zadek

Chápeme, že v Praze nebo ve kterýchkoli velkých městech velká rezerva před autem znamená, že se vám do ní vecpe někdo agresivnější, ale takzvané lepení se na zadek, kdy druhé auto jede těsně za vámi, takže jen ťuknutí na brzdy by znamenalo, že to neubrzdí, není vůbec příjemné.

Zejména ve chvíli, kdy vy nemáte kam uhnout a de facto neděláte žádný přestupek, na který by vás chtěl takto upozornit. Proč to dělá? Aby dal najevo, že máte uhnout, ač jedete například na jednoproudé silnici, kde protisměrný provoz odděluje plná čára? Nebo jedete rychlostí 55 km/h na padesátce, ale tomu za vámi je to pořád málo?

I pro něj přece bude předjížděcí manévr náročnější, než když si nechá dostatečnou mezeru. Je to zkrátka jen zbytečně agresivní chování.

 

Právě se děje

před 36 minutami

IKEM začne stavět nové pavilony, hotovo bude za dva a půl roku

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který je největším transplantačním centrem v Česku, ve středu slavnostně zahájil stavbu dvou nových pavilonů. Přístavba umožní rozšíření kardiovaskulárních a transplantačních programů, bude tam také nový urgentní příjem. Náklady na stavbu budou 1,05 miliardy korun, z toho 603,7 milionu korun přispěje stát prostřednictvím strategických vládních investic.

Podepsání smlouvy se zhotovitelem a poklepání základního kamene stavby se ve středu zúčastnili premiér Andrej Babiš (ANO), ministr Petr Arenberger (za ANO), ředitel IKEM Michal Stiborek a zástupci stavební firmy IMOS Brno. Nové pavilony by měly být hotové za 2,5 roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy