Dvanáct případů nejotravnějšího chování řidičů. Příčinou je neznalost nebo agrese

Eva Srpová Eva Srpová
8. 10. 2018 6:02
Sestavili jsme seznam 12 věcí, které podle nás naštvou skoro každého řidiče. Jestli máte další nápady, kterými vás ostatní na silnicích vytáčejí, napište do diskuse.
Foto: iStock

Lepení se na zadek

Chápeme, že v Praze nebo ve kterýchkoli velkých městech velká rezerva před autem znamená, že se vám do ní vecpe někdo agresivnější, ale takzvané lepení se na zadek, kdy druhé auto jede těsně za vámi, takže jen ťuknutí na brzdy by znamenalo, že to neubrzdí, není vůbec příjemné.

Zejména ve chvíli, kdy vy nemáte kam uhnout a de facto neděláte žádný přestupek, na který by vás chtěl takto upozornit. Proč to dělá? Aby dal najevo, že máte uhnout, ač jedete například na jednoproudé silnici, kde protisměrný provoz odděluje plná čára? Nebo jedete rychlostí 55 km/h na padesátce, ale tomu za vámi je to pořád málo?

I pro něj přece bude předjížděcí manévr náročnější, než když si nechá dostatečnou mezeru. Je to zkrátka jen zbytečně agresivní chování.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Polský premiér Morawiecki doufá, že Spojené státy část vojáků z Německa pošlou do Polska

Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes v rozhovoru pro rádio RMF24 řekl, že doufá, že Spojené státy část z vojáků, které údajně plánují stáhnout z Německa, přesunou do Polska. Varšava patří mezi nejbližší spojence Washingtonu v Evropě. List The Wall Street Journal v pátek napsal, že americký prezident Donald Trump nařídil, aby z Německa odešlo 9500 ze stávajících 34.500 vojáků.

"Opravdu doufám, že jako výsledek mnoha jednání, která jsme měli (s USA) část těchto vojáků skutečně přijde do Polska," řekl Morawiecki. "Rozhodnutí je nyní na Spojených státech," dodal.

Americká velvyslankyně v Polku Georgette Mosbacherová minulý měsíc na okraj sporu o jaderné zbraně mezi Spojenými státy a Německem na Twitteru poznamenala, že "pokud chce Německo zmenšit jaderný potenciál NATO a oslabit alianci, pak příslušné síly a prostředky možná přijme Polsko, které alianční povinnosti plní vzorně, uvědomuje si rizika a je na východním křídle NATO".

Zdroj: ČTK
Další zprávy