Dvanáct případů nejotravnějšího chování řidičů. Příčinou je neznalost nebo agrese

Eva Srpová Eva Srpová
8. 10. 2018 6:02
Sestavili jsme seznam 12 věcí, které podle nás naštvou skoro každého řidiče. Jestli máte další nápady, kterými vás ostatní na silnicích vytáčejí, napište do diskuse.
Foto: iStock

Lepení se na zadek

Chápeme, že v Praze nebo ve kterýchkoli velkých městech velká rezerva před autem znamená, že se vám do ní vecpe někdo agresivnější, ale takzvané lepení se na zadek, kdy druhé auto jede těsně za vámi, takže jen ťuknutí na brzdy by znamenalo, že to neubrzdí, není vůbec příjemné.

Zejména ve chvíli, kdy vy nemáte kam uhnout a de facto neděláte žádný přestupek, na který by vás chtěl takto upozornit. Proč to dělá? Aby dal najevo, že máte uhnout, ač jedete například na jednoproudé silnici, kde protisměrný provoz odděluje plná čára? Nebo jedete rychlostí 55 km/h na padesátce, ale tomu za vámi je to pořád málo?

I pro něj přece bude předjížděcí manévr náročnější, než když si nechá dostatečnou mezeru. Je to zkrátka jen zbytečně agresivní chování.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy