Čím jsou starší, tím bývají lepší: Spolehlivost škodovek podle německých STK

Martin Přibyl Martin Přibyl
11. 11. 2020 6:04
Německá organizace TÜV zveřejnila statistiku spolehlivosti, kterou sestavuje podle výsledků tamních kontrol. Nejlepší a nejhorší auta v jednotlivých kategoriích jsme vám představili toto pondělí. Jak se ale vede škodovkám? Podívejte se na výsledky modelů české značky.

Výsledky v hlavních kategoriích naleznete zde.

Foto: Eva Srpová

Škoda Fabia

Malá Škoda je s ohledem na své tři generace vyráběné již od roku 1999 zastoupená ve všech věkových kategoriích statistiky a s výjimkou šesti- a sedmiletých vozů se jí vždy daří být nejhůře průměrná. Mezi zánovními, nejvýše tříletými vozy je na 57. místě vůbec nejlepší škodovkou, v kategorii do pěti let je na 27. pozici druhým nejspolehlivějším modelem mladoboleslavské značky.

Věk

Pořadí

Počet závažných závad (průměr)

Průměrný počet najetých kilometrů

do 3 let

57.

5,2 (5,4 %)

38 000 km

do 5 let

27.

6,7 % (9,1 %)

55 000 km

do 7 let

73.

15,4 % (14,7 %)

83 000 km

do 9 let

60.

20,0 % (19,9 %)

103 000 km

do 11 let

47.

24,8 % (24,8 %)

116 000 km

Nejlepší výsledky tedy v tomto případě platí pro aktuální třetí generaci. V rámci své velikostní kategorie, tedy mezi malými auty, jsou nejnovější Fabie lehce nadprůměrné (lepší je Audi A1, Honda Jazz, Mazda 2, Kia Rio, VW Polo, Citroën C3, Peugeot 208 i Hyundai i20). Mezi tří- až pětiletými vozy se ale malá škodovka řadí na čtvrté místo ve své třídě, lepší je jen Mazda 2, Audi A1 a Hyundai i20.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Policie hledá svědky středečního loupežného přepadení u stanice metra Hloubětín

Pražští kriminalisté hledají svědky, kteří by jim mohli objasnit loupežné přepadení staršího muže ve středu před půlnoci u stanice metra Hloubětín. Podezřelého již zadrželi a v případě odsouzení mu hrozí za loupež až 12 let za vězení, uvedl v pátek policejní mluvčí Richard Hrdina. Co napadenému útočník ukradl, s ohledem na vyšetřování případu nechtěl mluvčí specifikovat.

Útočník napadl muže ve středu kolem 23:30 a způsobil mu těžkou újmu na zdraví, uvedl Hrdina a doplnil, že pachatele v červené bundě zachytila kamera, když se pohyboval po vestibulu metra a obtěžoval cestující.

Policie záznam kamery zveřejnila na svém webu a jsou na něm zachyceni i dva muži, kteří byli s podezřelým na nástupišti a mohli by policistům poskytnout informace k případu. Podle mluvčího se ale mají obrátit na linku 158 nebo kteroukoli policejní služebnu všichni, kteří se v době činu pohybovali v okolí stanice metra Hloubětín a podezřelého viděli.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

ČTÚ chce kvůli omezené konkurenci regulovat trh mobilních dat, operátoři s tím nesouhlasí

Český telekomunikační úřad se chystá příští rok regulovat trh mobilních dat, protože na něm shledal omezenou konkurenci. Hodlá proto O2, T-Mobilu a Vodafonu uložit povinnost umožnit přístup k jejich velkoobchodním mobilním službám virtuálním operátorům za regulovanou cenu. Uvedli to zástupci ČTÚ na dotaz ČTK. Operátoři s výsledky analýzy nesouhlasí. Podle nich nereflektuje nejnovější vývoj na trhu. Regulace by platila po notifikaci Evropskou komisí, která by měla být hotova do poloviny příštího roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy