Čím jsou starší, tím bývají lepší: Spolehlivost škodovek podle německých STK

Martin Přibyl Martin Přibyl
11. 11. 2020 6:04
Německá organizace TÜV zveřejnila statistiku spolehlivosti, kterou sestavuje podle výsledků tamních kontrol. Nejlepší a nejhorší auta v jednotlivých kategoriích jsme vám představili toto pondělí. Jak se ale vede škodovkám? Podívejte se na výsledky modelů české značky.

Výsledky v hlavních kategoriích naleznete zde.

Foto: Škoda Auto

Škoda Roomster

Již nevyráběné škodovácké malé MPV se objevuje ve všech statistikách s výjimkou nejnovějších, nejvýše tříletých aut. V porovnání s technicky spřízněnou Fabií Roomstery běžně najedou více kilometrů a to se projevuje i na jejich výsledcích. S výjimkou nejvýše devítiletých aut má odvozené MPV vždy větší podíl odhalených závažných závad, kvůli nimž majitelé museli technickou prohlídku absolvovat znovu.

Věk

Pořadí

Počet závažných závad (průměr)

Průměrný počet najetých kilometrů

do 5 let

94.

10,5 % (9,1 %)

65 000 km

do 7 let

76.

15,5 % (14,7 %)

89 000 km

do 9 let

54.

19,7 % (19,9 %)

110 000 km

do 11 let

54.

25,4 % (24,8 %)

132 000 km

Jak je na tom Roomster v porovnání s přímou konkurencí? Mezi pětiletými vozy si výrazně lépe vede například Opel Meriva na 42. místě, lepší je i na 74. pozici Kia Venga. Oba typy ale v průměru najedou také o 20 000 kilometrů méně. Naopak srovnatelné osobní verze dodávek jsou na tom hůře: VW Caddy a Citroën Berlingo obsadily shodné 106. místo, ovšem zase naopak s vyšším nájezdem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy