Čím jsou starší, tím bývají lepší: Spolehlivost škodovek podle německých STK

Martin Přibyl Martin Přibyl
11. 11. 2020 6:04
Německá organizace TÜV zveřejnila statistiku spolehlivosti, kterou sestavuje podle výsledků tamních kontrol. Nejlepší a nejhorší auta v jednotlivých kategoriích jsme vám představili toto pondělí. Jak se ale vede škodovkám? Podívejte se na výsledky modelů české značky.

Výsledky v hlavních kategoriích naleznete zde.

Foto: Martin Přibyl

Škoda Octavia

Podle statistik TÜV zvládne průměrná Octavia za tři roky stejné kilometry jako průměrný Rapid za pět let. Na výsledcích je to na každý pád znát. Po pěti letech nejoblíbenější škodovka (tedy její třetí generace) svoje výsledky zlepšuje a je nadprůměrná. Za zmínku stojí zejména 38. místo mezi šesti- a sedmiletými vozy, kde Octavia překonává například Mercedes třídy E a její výsledek je porovnatelný s třídou C.

Věk

Pořadí

Počet závažných závad (průměr)

Průměrný počet najetých kilometrů

do 3 let

94.

6,4 % (5,4 %)

68 000 km

do 5 let

67.

8,8 % (9,1 %)

95 000 km

do 7 let

38.

11,9 % (14,7 %)

113 000 km

do 9 let

70.

21,4 % (19,9 %)

143 000 km

do 11 let

42.

24,5 % (24,8 %)

159 000 km

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 55 minutami

Autobus srazil v Ratiboři na Vsetínsku chodce, muž střet nepřežil

Linkový autobus srazil v pátek večer v Ratiboři na Vsetínsku chodce. Sedmačtyřicetiletý muž střet nepřežil. Okolnosti nehody zjišťují kriminalisté a dopravní policisté, sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tragická nehoda se stala po 18:00. "Zemřel při ní sedmačtyřicetiletý muž. Ten z prozatím přesně nezjištěných příčin vstoupil bezprostředně do jízdní dráhy linkového autobusu, který jel ve směru od Hošťálkové. Třicetiletý řidič autobusu, i přes veškerou snahu, již nedokázal střetu zabránit," uvedla mluvčí.

Chodec podle ní při nehodě utrpěl závažná zranění. "Na místo jako první dorazili policisté z Jablůnky, kteří společně se svědky události prováděli do příjezdu záchranářů resuscitaci. Muž bohužel svým zraněním na místě podlehl. U řidiče autobusu jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol. Byla negativní," uvedla Kyšnerová.

Přesné okolnosti tragické nehody podle ní nadále zjišťují vsetínští kriminalisté společně s dopravními policisty. "Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na komunikaci částečně omezen a doprava byla řízena kyvadlově," doplnila mluvčí.

Podle dostupných údajů je chodec dvacátou obětí letošních dopravních nehod ve Zlínském kraji. Za loňský rok zemřelo na silnicích v regionu při nehodách 23 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy