Chevrolet daroval sto vozů dětským vesničkám

Zbyněk Klíč
9. 11. 2011 5:26
V České republice získaly SOS dětské věsničky čtyři auta
Foto: Aktuálně.cz

V roce svého stého výročí se rozhodl Chevrolet darovat SOS dětským vesničkám po celé Evropě sto svých vozů. Slib naplnil v neděli v Římě, kde předal poslední dva modely zdejší pobočce dětské vesničky.

„SOS dětské vesničky pomáhají dětem téměř tak dlouho, jako my prodáváme auta. Budeme pokračovat v našem partnerství s SOS dětskými vesničkami také v roce 2012 a později," řekl na oslavě Wayne Brannon, prezident a výkonný ředitel Chevrolet Europe.

V České republice daroval Chevrolet čtyři vozy. V červnu 2011 dostala SOS vesnička v Karlových Varech vozy Captiva a Spark, v září obdržela vůz Captiva také vesnička ve Chvalčově a v říjnu předali zástupci firmy model Aveo dětské vesničce v Brně-Medlánkách.

 

Právě se děje

před 6 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy