České miss budou letos jezdit peugeoty. Tři vítězky dostanou na rok model 2008

Ondřej Běhal
15. 2. 2016 17:37
Tři vítězky soutěže Česká Miss 2016 dostanou jako jednu z výher roční zápůjčku Peugeotu 2008. Automobilka spolupracuje se soutěžemi krásy nejen u nás. Letošní Miss Francie si před několika dny převzala elektromobil Peugeot iOn a elektrické jízdní kolo Peugeot.
Uchazečky o titul Česká Miss s vozy Peugeot v resortu Čapí hnízdo v Olbramovicích, kde proběhlo soustředění.
Uchazečky o titul Česká Miss s vozy Peugeot v resortu Čapí hnízdo v Olbramovicích, kde proběhlo soustředění. | Foto: Peugeot

Česká Miss 2016, Česká Miss World 2016 a Česká Miss Earth 2016, tři vítězky letošní soutěže o nejkrásnější dívku Česka, dostanou na rok zdarma zapůjčený vůz Peugeot 2008. Jde o populárního křížence malého kombíku a terénního auta, jehož podrobný test si můžete přečíst zde.

Peugeot 2008
Peugeot 2008 | Foto: Peugeot

Francouzská automobilka a její koncesionář Autocentrum Barth budou podporovat letošní ročník volby královny krásy také dalšími vozy, které například dopraví VIP hosty na vyhlášení slavnostního vyhlášení České Miss 2016. To proběhne 2. dubna 2016 v Obecním domě v Praze.

Ve Francii trvá spojenectví Peugeotu a soutěže o nejkrásnější dívku již více než 25 let. Letošní Miss Francie si před několika dny převzala elektromobil Peugeot iOn doplněný o elektrické jízdní kolo Peugeot. Značka se více než dvacet let podílí také na volbě královny v sousední Belgii.

Finalistky České miss se peugeoty dopravily i na Ples v Opeře.
Finalistky České miss se peugeoty dopravily i na Ples v Opeře. | Foto: Peugeot
 

Právě se děje

před 18 minutami

Podle Kaczyńského budou volby polského prezidenta nejpozději 28. června

Prezidentské volby se budou v Polsku konat nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám je překazit, prohlásil dnes rezolutně předseda vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński. Dal přitom najevo, že k tomu využije "všechny prostředky, jež má stát k dispozici".

V Polsku pokračují ostré politické spory o termín už odložených voleb - opozice chce delší odklad, PiS konání co nejdříve. Původně byly volby hlavy státu vypsané na 10. května, ale kvůli šíření koronaviru se nekonaly. Vláda přes odpor opozice neuspěla se svou snahou prosadit zákon o výhradně korespondenčním hlasování. Volby nyní nestihne uspořádat ani do konce května.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Hongkong kvůli vměšování Číny nezasluhuje zvláštní status, řekl americký ministr zahraničí

Hongkong v současné chvíli nemá dostatečnou autonomii vůči Pekingu na to, aby bylo pro Spojené státy nadále opodstatněné udržovat s ním zvláštní vztahy oproti zbytku pevninské Číny. V reakci na současné snahy Pekingu o prosazení nové bezpečnostní legislativy v poloautonomní provincii to ve středu v Kongresu uvedl americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Rozhodnutí o změně zvláštního statusu, který USA Hongkongu přiznávají, nyní náleží prezidentovi Donaldu Trumpovi, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Sněmovna nevydala poslankyni SPD Maříkovou k stíhání za výroky o migrantech

Policie nyní nebude moci obvinit poslankyni SPD Karlu Maříkovou za její výroky o migrantech, které v minulosti napsala na sociální síti. Sněmovna ji ve středu k trestnímu stíhání zhruba po tříhodinové debatě nevydala, jak už dřív doporučil mandátový a imunitní výbor.

Pro vydání poslankyně hlasovalo pět ze 165 přítomných poslanců. Proti jich bylo 138.

Maříková loni v lednu na svém profilu na Facebooku přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Jejími výroky se později začala zabývat policie pro podezření z přečinu podněcování k nenávisti a hanobení národa, rasy nebo etnika.

Verdikt sněmovny neznamená, že případ úplně končí. Policisté by mohli Maříkovou obvinit potom, co přestane být političkou chráněnou imunitou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy