Česká stopa na největším světovém veletrhu se zemědělskými stroji. Nebude chybět Tatra ani Zetor

Eva Srpová Eva Srpová
9. 11. 2017 7:04
O druhém listopadovém víkendu se otevřou brány největšího zemědělského veletrhu na světě Agritechnica, který se koná v Hannoveru jednou za dva roky. Představí se tu také rozmanité zemědělské a pracovní stroje. Za český trh tu bude mít stánek jak Tatra, tak i Zetor, který tu zaparkuje pět traktorů.
Foto: Výrobci

Tatra Trucks ve spolupráci s německým dealerem bude vystavovat v Hannoveru speciální vůz Tatra Phoenix Euro 6. Návěsový tahač s podvozkem v konfiguraci 4×4 je určený zapřažení zemědělského návěsu (populárně se říká Tatraktor). Nové speciální vozidlo je vybaveno prodlouženou tzv. spací kabinou a je uzpůsobeno pro pohyb jak na zemědělských plochách, tak na běžných silnicích.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy