Ceny rostou, ale ne všem stejně. Deset ojetin, které dnes pořídíte nejvýhodněji

Martin Frei Martin Frei
30. 5. 2022 6:01
Ceny aut z druhé ruky překonávají rekordy. Průměr vytrvale stoupá, nahoru ho ale táhnou nejžádanější modely několika značek jako Golf, Octavia nebo Dacia Sandero. Co najdeme na levnějším břehu? Logicky jde o auta méně přitažlivá či méně praktická. Cenově jsou níž právě proto, že si neměla čím získat okruh ctitelů. Přesto jsme mezi nimi našli deset tipů se spolehlivou technikou, která vás nezradí.
Foto: Nissan

Nissan Micra 2010 až 2017

Náš tip: 1.2i 2015, 58 000 km, 149 000 Kč
Srovnatelný Ford Fiesta: dražší o 40 000 Kč
"Když jsme se dozvěděli, že se bude Micra dovážet z Indie, docela nás to znervóznilo. Jenže časem se z ní vyklubalo jedno z nejspolehlivějších aut, co pamatujeme," shodují se lidé ze značkových servisů Nissanu o čtvrté generaci Micry.
Je pravda, že to auto má mimořádný dar vyvolat laciný dojem. Počínaje jaksi rozkydlým designem přes méně pečlivé zpracování palubní desky po malá sedadla s krátkými sedáky. Řízení je uměle lehké a pocitově mrtvé, chybí i podélné nastavení volantu. Jistotu nedodá ani rozevlátě měkké pérování, které si na českých silnicích nechá snadno nafackovat.
Jenže stejně důležitý je indický pohled na spolehlivost. Když je nejbližší servis tři sta kilometrů daleko, auto se prostě nesmí jen tak porouchat a zůstat stát. Jednoduchá mechanika a robustní podvozek jsou základ, z elektrické výstroje jen někdy stávkovalo startovací tlačítko. Pozornost je třeba věnovat prevenci koroze a ochranným nástřikům.
S délkou 3,85 metru je Micra o patnáct čísel kratší než tehdejší Fabia II. Tomu odpovídá skromnější objem kufru 265 litrů. V kabině je ale pro čtyři dospělé místa dost, komfort jim kazí jen zbytečně malá sedadla.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy