Rodinné kombi v ceně luxusní limuzíny. 20 let stará auta by dnes byla neprodejná

Jan Matoušek Jan Matoušek
26. 12. 2018 7:03
Před dvaceti lety prodejům nových aut bezprecedentně vládla Škoda, znovuzrození Dacie bylo ještě daleko a nejprodávanějším importovaným modelem byl Ford Escort. Automobilová kultura se za dvě dekády pořádně proměnila a s ní také ceny nových automobilů. Ač to tak na první pohled nemusí vypadat, ty jsou signifikantně nižší než před dvaceti lety. Podívejte se, kolik by dnes jako nová stála auta stará "pouze" několik let.

Na přehled nejprodávanějších aut v Česku se podívejte zde.

Foto: Výrobci

V následující galerii najdete ceny automobilů z roku 1998, přepočítané na základě minimální mzdy na dnešní sumy. Podle Českého statistického úřadu byla v roce 1998 průměrná minimální mzda 11 801 korun za měsíc, stejná instituce udává pro třetí čtvrtletí letošního roku průměrnou mzdu 31 516 korun. Příklady automobilů jsme vybírali napříč kategoriemi, snažili jsme se však nabídnout pohled na dnešní ceny v roce 1998 oblíbených modelů.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Kriminalisté zadrželi 42letého cizince podezřelého ze série znásilnění žen z komunity bezdomovců v Olomouci. Stíhán je i kvůli řadě fyzických napadení

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Vrah německého politika Waltera Lübckeho dostal u soudu doživotí

Na doživotí poslal německý soud do vězení Stephana Ernsta za předloňskou vraždu hesenského politika Waltera Lübckeho. Vražda vyvolala pobouření.

Zdroj: ČTK
Další zprávy