Rodinné kombi v ceně luxusní limuzíny. 20 let stará auta by dnes byla neprodejná

Jan Matoušek Jan Matoušek
26. 12. 2018 7:03
Před dvaceti lety prodejům nových aut bezprecedentně vládla Škoda, znovuzrození Dacie bylo ještě daleko a nejprodávanějším importovaným modelem byl Ford Escort. Automobilová kultura se za dvě dekády pořádně proměnila a s ní také ceny nových automobilů. Ač to tak na první pohled nemusí vypadat, ty jsou signifikantně nižší než před dvaceti lety. Podívejte se, kolik by dnes jako nová stála auta stará "pouze" několik let.

Na přehled nejprodávanějších aut v Česku se podívejte zde.

Foto: Výrobci

V následující galerii najdete ceny automobilů z roku 1998, přepočítané na základě minimální mzdy na dnešní sumy. Podle Českého statistického úřadu byla v roce 1998 průměrná minimální mzda 11 801 korun za měsíc, stejná instituce udává pro třetí čtvrtletí letošního roku průměrnou mzdu 31 516 korun. Příklady automobilů jsme vybírali napříč kategoriemi, snažili jsme se však nabídnout pohled na dnešní ceny v roce 1998 oblíbených modelů.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy