Cenová válka mezi prodejci dodávek: Zapojil se i VW

Radek Pecák Radek Pecák
7. 9. 2011 13:31
Volkswagen zlevnil čtyři ze svých pěti užitkových modelů
Volkswagen Transporter
Volkswagen Transporter | Foto: VW

Praha - Cenová válka mezi prodejci automobilů se přesunula i do sféry užitkových vozů.

Volkswagen oznámil, že až do konce roku nabídne zájemcům o koupi některého ze čtyř užitkových modelů (VW Caddy, Transporter, Multivat a Crafter) slevy ve výši až 150 000 Kč. Další slevu získají ti, kteří se rozhodnou o financování koupě prostřednictvím společnosti Škofin.

"Užitkové vozy s logem Volkswagen jsou nyní na českém trhu v historii naší značky nejdostupnější," uvedl vedoucí divize VW Užitkové vozy společnosti Import Volkswagen Group (IVG) Jan Procházka. Z celé palety svých vozů Volkswagen nezlevnil pouze terénní pickup Amarok. "Jedná se o nový model, je celosvětově vyprodán, a i kdybychom chtěli navýšit přidělenou kvótu pro Českou republiku, tak to není možné," vysvětlil Procházka tento krok.  

Stotisícové slevy získáte i u Citroënu a Fordu

Svá užitková auta zlevňují i ostatní velcí hráči na tomto trhu, tedy Citroën a Ford. Konkrétně Ford již od července prodává bestseller Transit v akci od 320 000 korun.

Originální ceníková cena přitom byla o 120 tisíc korun vyšší. Také sleva u Citroënu Jumper je velmi vysoká. Může dosáhnout až několika set tisíc Kč. Akční cena vozu je nyní 349 900 Kč bez DPH.

Ceny užitkových vozů letos v průměru klesají v celé Evropě. "Ne všude však stejně, záleží na konkrétní situaci v regionu, zda se tam neodehrává nějaká místní krize a podobně," vysvětlil generální ředitel IVG Rudolf Javurek. Podle něho nyní Česko patří v Evropě ke zhruba třetině zemí, kde jsou slevy nejvyšší.

Statistiky Svazu dovozců automobilů uvádějí, že letos stoupl prodej lehkých užitkových vozů na českém trhu od ledna do srpna o osm procent. Všichni prodejci dohromady prodali 8032 vozidel. Nejprodávanější byly značky Ford, Citroen a Fiat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Koronavirus odsouvá zrušení střídání zimního a letního času, zřejmě na dlouho

Koronavirová krize odsouvá možné zrušení pravidelného střídání času, zřejmě na dlouhou dobu. Evropská komise původně navrhovala zrušení střídání času na letošní nebo příští rok, v současnosti se však o věci nejedná a je otázkou, zda se s ohledem na současnou krizi a její dopady téma na jednací stůl vůbec vrátí. Řekl to mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. V noci na neděli 25. října se hodinové ručičky ve 03:00 posunou o hodinu zpět.

Evropská komise v roce 2018 navrhla zrušení střídání času, ponechala však na členských státech, aby se dohodly na tom, který čas bude zaveden celoročně. Česká vláda předloni podpořila zavedení zimního, tedy standardního středoevropského astronomického času. Návrh komise ovšem ještě musí schválit unijní Rada a Evropský parlament, do té doby se nic nemění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy