Cayenne ano, elektrické Citigo zatím ne. Výroba v továrně VW se rozbíhá pomalu

ČTK ČTK
20. 4. 2020 12:12
Výroba v bratislavské továrně Volkswagenu se v pondělí 20. dubna částečně obnovila. Zatím se začalo pracovat jen na některých modelech, třeba na velkém luxusním SUV Porsche Cayenne, Volkswagenu Touareg a Audi Q7 a Q8. Trojčata Škoda Citigoe iV, Seat Mii a Volkswagen up! se ale zatím nevyrábí.
Ve slovenské továrně VW se vyrábí Audi Q7 a Q8, Porsche Cayenne (na snímku) a Volkswagen Touareg. Výrob této trojice se obnovila 20. dubna.
Ve slovenské továrně VW se vyrábí Audi Q7 a Q8, Porsche Cayenne (na snímku) a Volkswagen Touareg. Výrob této trojice se obnovila 20. dubna. | Foto: Porsche

Bratislavská továrna německé automobilky Volkswagen v pondělí 20. dubna částečně obnovila výrobu vozidel, kterou kvůli dopadům koronaviru přerušila 17. března. Informovala o tom mluvčí závodu Lucia Kovarovič Makayová.

Volkswagen na Slovensku znovu spustil výrobní linky sportovně-užitkových vozů (SUV) Porsche Cayenne, produkce dalších SUV a malých městských aut včetně elektrického automobilu Škoda Citigo zůstává odstavena.

"Po dočasném přerušení výroby byla v úzké koordinaci s koncernem spuštěna v bratislavském závodě část výroby v jednosměnném provozu. Jde o jeden ze segmentů vyrábějících SUV vozidla," uvedla Makayová.

Slovenská divize Volkswagenu, která je s 12 100 pracovníky jedním z největších zaměstnavatelů v zemi, začala obnovovat výrobu také v dalších dvou svých závodech. Jde o nástrojárnu ve Stupavě nedaleko Bratislavy a v továrně na výrobu součástek v Martině na severu Slovenska.

Makayová uvedla, že s ohledem na stále napjatou situaci u dodavatelů a na poptávku na světových trzích budou výrobní možnosti průběžně přehodnocovány.

Do výrobního portfolia bratislavské továrny Volkswagenu kromě malých městských aut a vozů Porsche Cayenne patří také SUV Volkswagen Touareg, Audi Q7 a Audi Q8.

Po propuknutí nemoci covid-19 přerušily výrobu také závody dalších tří automobilek na Slovensku, které je v přepočtu na obyvatele největším výrobcem aut na světě. Slovenská továrna korejské automobilky Kia Motors před dvěma týdny sice výrobu obnovila, ode dneška až do čtvrtku ji ale znovu pozastavila.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izrael uvedl, že v Pásmu Gazy zasáhl 130 cílů a zabil 15 Palestinců

Izraelská armáda uvedla, že v odpovědi na raketové útoky z Pásma Gazy na území židovského státu zasáhla v noci na úterý 130 cílů a zabila 15 radikálních Palestinců. Informovaly o tom agentury AFP a DPA. Pokračuje tak pondělní eskalace násilí mezi Izraelem a Palestinci, při níž zemřely nejméně dvě desítky lidí a stovky dalších byly zraněny.

V pondělí bylo při střetech mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií v Jeruzalémě a na Západním břehu Jordánu zraněno více než 700 Palestinců, z nichž 500 muselo být ošetřeno v nemocnici, uvedla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy