Elektrická budoucnost pod lupou: Kdo nebude nabíjet, v automobilovém světě nepřežije

Jan Matoušek Jan Matoušek
19. 8. 2019 6:02
Flotilové emise automobilek budou muset v nejbližší době klesnout na úroveň 95 g CO2 na ujetý kilometr. Pokud se tak nestane, bude to výrobce stát nemalé peníze. Proto se budou v nabídkách čím dal častěji objevovat hybridy, plug-in hybridy a především čisté elektromobily. Jak se totiž shoduje většina výrobců, budoucnost automobilismu je elektrická. Jaké plně elektrické novinky plánují jednotlivé automobilky? Podívejte se do galerie.
Foto: Audi

Audi

Současná nabídka - Audi e-tron (od 2 122 900 Kč)

Audi má v tuto chvíli v nabídce jediný elektromobil - SUV e-tron však od začátku nebylo solitérem, ale pionýrem. Čtyři kruhy připravují pro Evropu už teď tři další elektrické vozy (a je potřeba doplnit, že v Číně na jaře debutoval model Q2L e-tron, jenž však do Evropy nezamíří). První bychom měli spatřit ještě letos, přičemž půjde o e-tron Sportback, tedy designově atraktivnější karosářskou verzi již existujícího SUV e-tron.

V příštím roce dorazí e-tron GT, což bude čtyřdveřové kupé, jehož podobu výrazně předeslal loňský stejnojmenný koncept. Zatím posledním potvrzeným elektrickým Audi bude další SUV Q4 e-tron, které se jako koncept ukázalo letos v Ženevě a do prodeje zamíří na konci příštího roku. Sluší se dodat, že půjde o první elektrické Audi na modulární platformě MEB. Tu dostane třeba i chystané elektrické SUV Škody.

Ani těmito modely ale elektrická ofenziva Audi neskončí. Pro rok 2025 tak značka slibuje nabídku dvaceti bezemisních modelů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává ve střešovické nemocnici

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. ČTK to v neděli řekl Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident podle něj pokračuje v léčbě na urologické klinice. Klaus se do nemocnice vrátil ve čtvrtek na doléčení předchozích potíží, Macinka ve čtvrtek jeho setrvání v péči lékařů odhadl na několik dnů.

Klaus o předminulém víkendu podle deníku Právo strávil v nemocnici dvě noci. V úterý 14. září se ale do nemocnice vrátil, propuštěn z ní byl v pátek 17. září. Při odjezdu řekl novinářům, že měl velmi vysoký tlak a také žaludeční komplikace. Ze začátku se kvůli problémům s tlakem necítil dobře, později si volný čas krátil čtením časopisů. Lékaři mu předepsali léky, některé měl už podle svých slov předtím. V neděli pak do nemocnice přijel na kontrolu.

Do ÚVN byl znovu převezen ve čtvrtek. "Problém je ještě třeba doléčit. Je to nepříjemné, ale snad ne na dlouho," řekl Macinka ve čtvrtek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy