Bizarní krádež v Olomouci. Zloděj odcizil 68 znaků z disků kol, šel po Mercedesu a VW

ČTK ČTK
29. 3. 2022 14:24
O víkendu se na prostranství před autosalony značek Mercedes-Benz a Volkswagen na okraji Olomouce stala neobvyklá loupež. Zloději kradli znaky z disků kol, která tím zároveň poškodila. Škoda je téměř 300 tisíc korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Eva Srpová

Z 26 aut umístěných na prostranstvích dvou autosalonů na okraji Olomouce ukradli neznámí pachatelé znaky automobilek umístěných na hliníkových discích kol. Odcizením sedmi desítek znaků způsobili škodu za 37 000 korun. Podstatně vyšší škodu však napáchali vrypy na discích, ta přesáhne čtvrt milionu korun, informoval mluvčí policie Libor Hejtman. Pachateli hrozí za krádež a poškození cizí věci až dva roky vězení.

Krádež se odehrála v neděli 27. března v noci, pachatelé se zaměřili na hliníkové disky vozidel zaparkovaných na prostranstvích autorizovaných prodejců v olomoucké městské části Slavonín. "Pachatel odcizil celkem 68 znaků dvou známých automobilek. V umístění znaků vytvořil vrypy na 23 discích, které při tom poškodil," uvedl policejní mluvčí.

Podle informací pachatelé z kol odcizili znaky automobilek Mercedes-Benz a Volkswagen. "Organizace vyčíslily škodu odcizených znaků na necelých 37 000 korun a škodu poškozených kol na 262 000 korun," doplnil policejní mluvčí.

Ve Slavoníně vyšetřovali kriminalisté případ rozsáhlého poškození aut také v říjnu 2012. Tehdy neznámý pachatel poškodil v jednom z tamních autobazarů v ulici Horní Lán čtyři desítky zaparkovaných vozidel. Neznámým předmětem vryl do jejich laku hluboké rýhy. Škodu policisté vyčíslili na 1,2 milionu korun. Policisté případ vyšetřovali pro podezření z poškození cizí věci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Web Ředitelství silnic a dálnic obnovil po úterním kybernetickém útoku částečně provoz

Web státní organizace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) je opět částečně funkční. V úterý ho ochromil kybernetický útok a server byl od té doby nedostupný, nebo na něm nebyl žádný obsah. Nadále však mimo provoz zůstává server, na kterém organizace zveřejňuje dopravní informace. Počítačové systémy ŘSD počátkem tohoto týdne napadl software, který zašifroval data. Podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) byl kybernetický útok na profesionální úrovni.

Ještě v sobotu kolem poledne bylo na webu ŘSD pouze logo organizace a nápis "Omlouváme se, probíhá nahrávání obsahu." V neděli odpoledne už má úvodní stránka původní podobu z doby před útokem. Nefungují ale sekce webu týkající se veřejných zakázek a technických předpisů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zvýšit potravinové zásoby státu na 15 dní by stálo až 12 miliard, řekl šéf Správy státních hmotných rezerv

Stát má pro případ nouze uloženo ve skladech 13 milionů denních dávek potravin, které by pokryly spotřebu na zhruba 1,3 dne. Navýšení zásob potravin na 15 dní by stálo až 12 miliard korun. V České televizi v pořadu Otázky Václava Moravce to v neděli řekl předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Ministerstvo zemědělství v současnosti navrhuje navýšit rozpočet organizaci spravující státní zásoby o půl miliardy korun.

O navýšení zásob potravin ze tří na 15 dní rozhodla předchozí vláda koncem loňského roku, uvedl Švagr. "Těch 15 dnů ale není záležitost příštího roku. Vloni byla dohoda, že bychom měli jít na těch 15 dnů v příštích 15 letech," upozornil. Vláda to ale může změnit, dodal. Naplnění skladů na více než dva týdny by vyšlo stát při současných cenách na 11 až 12 miliard korun, odhadl Švagr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy