Benzinové motory bez turba čeká polosmrt. Přehled, v jakých modelech je ještě koupíte

Jan Matoušek Jan Matoušek
18. 9. 2018 6:01
Příchod normy Euro 6c, i následné 6d-Temp, a s ní nového měření spotřeby a emisí pořádně provětral nabídku jednotlivých automobilek. Mezi oběťmi jsou nejen celé modelové řady, ale v mnoha případech i benzinové motory bez přeplňování. Úprava agregátů tak, aby splnily novou normu je, především u jednotek s přímým vstřikováním, které potřebují ještě filtr pevných částic, nákladná a automobilkám se nevyplatí. Přesto se i na českém trhu najde dost aut, která jsou i s atmosférickými motory stále dostupná. Podívejte se, která to jsou.

Na přehled aut s nepřeplňovaným benzinovým motorem a cenou do 300 tisíc korun se podívejte zde.

Ford

Ford má v nabídce tři modely s nepřeplňovaným benzinovým motorem. Tím nejmenším je hatchback Ka+, který má pod kapotou 1.2 Ti-VCT o výkonu 63 kW. S cenou 272 990 korun jde zároveň o vůbec nejlevnější nový Ford. Dostupná je navíc i terénní verze Active.

Následuje Fiesta s motorem 1.1 o výkonu 52 nebo 63 kW, která plní roli základního stavebního kamene nabídky malého vozu. Ceny startují na 299 990 korunách.

Na úplně opačném konci nabídky stojí sportovní Mustang s pětilitrovým osmiválcem o výkonu 331 kW a volbou mezi manuální nebo automatickou převodovkou. Volit lze též mezi kupé a kabrioletem, oproti dvěma menším modelům je však Mustang dražší - stojí od 1 284 990 korun.

 

Právě se děje

Další zprávy