Automobily z dílny Sergia Pininfariny

Automobily z dílny Sergia Pininfariny
Toto logo má na svém boku mnoho slavných automobilů
Jenže slavný designér tvořil i na zakázku  firem z Asie, například pro čínskou Brilliance
Kombík stejné značky
Malý sedan pro firmu JAC
Foto: Aktuálně.cz
Radek Pecák Radek Pecák
3. 7. 2012 15:44

V noci na 3. července zemřel ve věku 85 let jeden z nejvýznamnějších automobilových designérů všech dob - Sergio Pininfarina. Od šedesátých let, po smrti svého otce, který designérské studio založil, byl odpovědný za vzhled desítek automobilů, například téměř všech Ferrari. Nyní firmu vede jeho syn Paolo.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Test motoru nové rakety pro lety na Měsíc skončil v USA předčasně

Důležitý test motorů nové rakety SLS (Space Launch System), která má v dalších letech dopravit astronauty na Měsíc, skončil v americkém testovacím středisku v Mississippi předčasně. Podle Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) běžely čtyři motory jen něco přes minutu, zatímco původně měli inženýři v plánu zážeh ukončit až po osmi minutách, aby mohli nasimulovat let rakety na oběžnou dráhu Země. Napsal o tom server BBC.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
Další zprávy