Deset naprostých automobilových propadáků. Někde se nepovedl model, jinde celá značka

Jan Matoušek Jan Matoušek
25. 9. 2018 6:02
Volkswagen Golf, Škoda Octavia, Nissan Qashqai nebo Hyundai i30. Všechno to jsou jména automobilů, kterým se povedlo uspět a dnes tvoří na evropském trhu jádro kategorie, do níž spadají. Jako každé odvětví má ale i automobilismus své temné stránky, chcete-li nepovedené modely. A někdy nejde jen o jeden model, ale rovnou o nepovedený pokus s celou automobilkou. Na tyto případy jsme se rozhodli zaměřit v následující galerii, kam jsme vybrali desítku automobilových propadáků. Některé znamenaly jen ztrátu peněz, jiné rovnou pohřbily celou značku.
Foto: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Vaneo

V polovině 90. let se ukázal první Citroën Berlingo, po něm následovaly Peugeot Partner nebo Renault Kangoo. Jejich výhodou byl velký vnitřní prostor v kombinaci s nízkou cenou - to umožnil fakt, že tato auta byla odvozena od dodávek. V roce 2002 s podobným konceptem vozu přišel i Mercedes. Vůz se jmenoval Vaneo a zmíněným francouzským modelům se vyrovnal prostorem. A to přesto, že neměl základní užitkovou variantu. Jenomže Mercedes si nechal za vůz pořádně zaplatit, což zájemci o Berlingo a spol. neakceptovali. Pak se objevily i problémy s kvalitou a Vaneo tak po třech letech skončilo.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Sanders čelil během debaty v Jižní Karolíně útokům soupeřů, kritizovali jeho program hospodářských reforem

Americký senátor Bernie Sanders, kterého poslední průzkumy pasují do role favorita v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany, čelil během celkově desáté debaty demokratických kandidátů ostrým útokům svých soupeřů. Terčem kritiky se stal zejména jeho ambiciózní program hospodářských reforem, informovala agentura Reuters.

Debaty, která se konala ve městě Charleston v úterý večer místního času, byla plná hádek a vzájemného překřikování. Sandersovi protivníci shodně uváděli, že vyslat vermontského senátora a samozvaného socialistu do boje o Bílý dům proti stávajícímu republikánskému prezidentovi Donaldu Trumpovi je riskantní podnik.

Další zprávy