Deset naprostých automobilových propadáků. Někde se nepovedl model, jinde celá značka

Jan Matoušek Jan Matoušek
25. 9. 2018 6:02
Volkswagen Golf, Škoda Octavia, Nissan Qashqai nebo Hyundai i30. Všechno to jsou jména automobilů, kterým se povedlo uspět a dnes tvoří na evropském trhu jádro kategorie, do níž spadají. Jako každé odvětví má ale i automobilismus své temné stránky, chcete-li nepovedené modely. A někdy nejde jen o jeden model, ale rovnou o nepovedený pokus s celou automobilkou. Na tyto případy jsme se rozhodli zaměřit v následující galerii, kam jsme vybrali desítku automobilových propadáků. Některé znamenaly jen ztrátu peněz, jiné rovnou pohřbily celou značku.
Foto: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Vaneo

V polovině 90. let se ukázal první Citroën Berlingo, po něm následovaly Peugeot Partner nebo Renault Kangoo. Jejich výhodou byl velký vnitřní prostor v kombinaci s nízkou cenou - to umožnil fakt, že tato auta byla odvozena od dodávek. V roce 2002 s podobným konceptem vozu přišel i Mercedes. Vůz se jmenoval Vaneo a zmíněným francouzským modelům se vyrovnal prostorem. A to přesto, že neměl základní užitkovou variantu. Jenomže Mercedes si nechal za vůz pořádně zaplatit, což zájemci o Berlingo a spol. neakceptovali. Pak se objevily i problémy s kvalitou a Vaneo tak po třech letech skončilo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy