Deset naprostých automobilových propadáků. Někde se nepovedl model, jinde celá značka

Jan Matoušek Jan Matoušek
25. 9. 2018 6:02
Volkswagen Golf, Škoda Octavia, Nissan Qashqai nebo Hyundai i30. Všechno to jsou jména automobilů, kterým se povedlo uspět a dnes tvoří na evropském trhu jádro kategorie, do níž spadají. Jako každé odvětví má ale i automobilismus své temné stránky, chcete-li nepovedené modely. A někdy nejde jen o jeden model, ale rovnou o nepovedený pokus s celou automobilkou. Na tyto případy jsme se rozhodli zaměřit v následující galerii, kam jsme vybrali desítku automobilových propadáků. Některé znamenaly jen ztrátu peněz, jiné rovnou pohřbily celou značku.
Foto: Výrobci

Ford Mondeo 1.0 EcoBoost

Litrové tříválce jsou dnes běžnou součástí nabídky kompaktů. Ve střední třídě se je však téměř nikdo vyzkoušet nepokusil. Výjimkou byl Ford, který v roce 2015 uvedl na trh Mondeo 1.0 EcoBoost s výkonem 92 kW. Na papíře to vypadalo jako dobrý nápad - základní cenu se díky nové jednotce povedlo stlačit o 50 tisíc korun a s velkým náskokem šlo o nejúspornější benzinové Mondeo. Jenomže pružnost těžkého vozu s malým motorem byla špatná, reálná spotřeba mnohem vyšší než papírová a dynamika také neoslnila. Ostatně zrychlení z 0 na 100 km/h za 12 sekund je u dálničního křižníku moc. Prodeje daly kritice za pravdu a Ford litrové Mondeo z trhu stáhl. Mimochodem, i dnes koupíte ve střední třídě auto s tříválcem. Jde o základní BMW řady 3 s přeplňovanou patnáctistovkou.

Test aktuálního Mondea je publikován zde.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy