Deset naprostých automobilových propadáků. Někde se nepovedl model, jinde celá značka

Jan Matoušek Jan Matoušek
25. 9. 2018 6:02
Volkswagen Golf, Škoda Octavia, Nissan Qashqai nebo Hyundai i30. Všechno to jsou jména automobilů, kterým se povedlo uspět a dnes tvoří na evropském trhu jádro kategorie, do níž spadají. Jako každé odvětví má ale i automobilismus své temné stránky, chcete-li nepovedené modely. A někdy nejde jen o jeden model, ale rovnou o nepovedený pokus s celou automobilkou. Na tyto případy jsme se rozhodli zaměřit v následující galerii, kam jsme vybrali desítku automobilových propadáků. Některé znamenaly jen ztrátu peněz, jiné rovnou pohřbily celou značku.
Foto: Nissan

Nissan Murano CrossCabrio

Ani ne čtyři roky vydržel ve výrobě Nissan Murano CrossCabrio. Otevřená verze už tak designově kontroverzního SUV po sobě zanechala výraznou stopu. Vždyť zkřížit SUV a kabriolet rozhodně není běžné a dodnes se k tomu odhodlal vlastně jen Land Rover. Jeho Range Rover Evoque je ale s otevřenou karoserií prodejně úspěšný, Murano takový úspěch nikdy nezaznamenalo. Důvodem je zcela určitě design a potom nedostatečná image - minimálně v porovnání s britským výrobcem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy